Rewolucja w misce cz.8 – woda, wszędzie woda lecz ani jednej kropli do picia

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie wiesz, że woda jest dla Ciebie i Twojego psa bezpieczna – to świetnie. W przeciwnym wypadku niezbędne okaże się filtrowanie wody.

Woda należy do niezbędnych składników pokarmowych i jest podstawowym składnikiem wszystkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Stanowi około 2/3 masy psa.

Woda jest odpowiedzialna za trawienie, wchłanianie, krążenie i wydalanie. Woda to środek transportu, umożliwia przepływ substancji między komórkami, sama nie ma wartości odżywczych, ale wszystkie składniki odżywcze z pokarmów są wchłaniane i transportowane z jej udziałem – aminokwasy, witaminy i minerały. Woda jest doskonałym środkiem nawilżającym i substancją ochronną, chroni m.in. gałkę oczną, zawierającą wodę maź stawową, ułatwiającą ruchomość stawów, śluz w przewodzie pokarmowym chroni go przed podrażnieniem.

Woda jest niezwykle potrzebna psom

Dodawanie wody do posiłku psa jest niezwykle ważne ponieważ w ten sposób ciało ją przyswaja.

Dzikie zwierzęta żyjące w Naturze zazwyczaj nie mają łatwego dostępu do wody przez cały czas, pozyskują ją więc z płynów ustrojowych swoich ofiar.

Kiedy zdecydujesz się karmić swojego psa surową naturalną dietą zauważysz już po zjedzeniu przez niego pierwszego posiłku, że będzie on pił mniej wody.

Problemy zdrowotne spowodowane zanieczyszczeniem wody

Badania wykazały, że woda w naszych wodociągach nie jest tak krystalicznie czysta. Oprócz azbestu, pestycydów i metali ciężkich takich jak – ołów, kadm, arsen, azotany, sód zawiera również substancje chemiczne odpowiedzialne za tworzenie się nowotworów. Kolejne – chlor i fluor są odpowiedzialne za powstawanie szereg chorób u naszych podopiecznych.

Nie należy zbytnio się dziwić, że psy coraz częściej cierpią na zapalenie stawów, choroby górnych dróg oddechowych, alergie, raka, serca, wątroby i zaburzeń czynności nerek, infekcje dróg moczowych, z powodu słabych zębów i dziąseł, infekcje oczu i uszu oraz na chroniczne problemy skórne.

Gotowana woda wcale nie jest znowu taka dobra

Gotowana woda wcale nie jest taka dobra ponieważ gotowanie powoduje, że czysta woda ulatnia się w postaci pary wodnej i to powoduje, że ilość metali ciężkich i azotanów jest bardziej skondensowana.

W dzisiejszych czasach nawet woda deszczowa, w której kiedyś moja Babcia myła mi głowę, jest zanieczyszczona toksycznymi oparami znajdującymi się w powietrzu. Jeśli nadal jesteś zwolennikiem podawania swojemu psu wody z kranu niweczysz w ten sposób podjęte wysiłki żywieniowe.

Woda dostarcza do organizmu niezbędny tlen

Oczyszczona woda zawiera w sobie bardzo dużo tlenu, który sprawia, że jest ona nie tylko zdrowsza ale również doskonale smakuje. Woda przeznaczona do picia i do sporządzania na posiłków powinna być czysta.

Co z minerałami?

W dzisiejszych czasach niezbędne jest uzupełnianie organicznymi suplementami niedoboru minerałów, których brakuje również w wodzie.

Woda butelkowa

Woda taka również nie jest zdrowa. Poddawanie jej procesowi filtracji na nic się nie zdaje ponieważ bakterie gromadzą się na również na filtrach. Woda taka znowu staje się zanieczyszczona.Aby zapobiec rozwojowi bakterii wodę chloruje się.

W obecnej chwili najdoskonalszym dostępnym sposobem filtracji jest odwrócona osmoza. Jest to także najczęściej stosowana metoda uzdatniania
wody stosowana przez producentów wody butelkowanej. Jest skuteczna w
usuwaniu lub znacznej redukcji bardzo szerokiego spektrum
zanieczyszczeń. Spośród wszystkich dostępnych technologii używanych do
uzdatniania wody w zastosowaniach domowych gwarantuje najskuteczniejsze
oczyszczenie wody.

Drugim sposobem jest podawanie psu do picia wody z roztworem koloidalnym Fytovet

Z wdzięcznością…

Dziękuję.


Woda
należy do niezbędnych składników pokarmowych i jest podstawowym
składnikiem wszystkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Organizm
człowieka składa się z wody w około 60%
Woda
należy do niezbędnych składników pokarmowych i jest podstawowym
składnikiem wszystkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Organizm
człowieka składa się z wody w około 60%
Woda
należy do niezbędnych składników pokarmowych i jest podstawowym
składnikiem wszystkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Organizm
człowieka składa się z wody w około 60%

5 thoughts on “Rewolucja w misce cz.8 – woda, wszędzie woda lecz ani jednej kropli do picia”

  1. W dzisiejszych czasach nic nie jest zdrowe, ja piję wodę butelkową i taką samą podaję moim zwierzakom. Myślę, że to lekka przesada. Oczywiście rozumiem pobudki i to, że psy coraz częściej chorują. Ale ludzie tak samo. Robię, co mogę, żeby dbać o moje psy, ale założenie filtra na przykład na dzień dzisiejszy przerasta mnie finansowo.

    Pozdrawiam i czekam na kolejne posty

  2. Ach, ale artykuł jest naprawdę interesujący! 🙂 Niektórzy właściciele psów nie zdają sobie sprawy, ile pies powinien pić i że pije za mało. Ja bardzo się staram to monitorować (w miarę możliwości oczywiście). 😉

  3. Woda powinna mieć wysokie ph, a czytałam, że po przegotowaniu ph sie zwiększa. Mieszkam na lubelszczyźnie, a tu woda jest naprawdę dobra, czy po przefiltrowaniu jej i zagotowaniu taka woda będzie zdrowa?

Dodaj komentarz