Hahnemann zaobserwował podczas swoich eksperymentów, że im mocniej zostanie rozcieńczona substancja aktywna leku, tym korzystniej wpływa ona na proces zdrowienia.
Dlatego też zdecydował się nie na słowo „rozcieńczenie”, które mogłoby sugerować osłabione działanie lecz na „stężenie”, wskazujące na wzmocnienie, podwyższenie lub zwiększenie. Stężenie lub dynamizowanie odbywa się stopniowo w krokach dziesiętnych lub setnych
Stężenie dziesiętne określa się literą D, stężenie setne C. Stężenia LM oraz CK – mało rozpowszechnione stężenie Korsakowa.
Substancje czynne pochodzą ze świata minerałów, roślin i zwierząt. Przyrządza się je w postaci kropli, pudru, tabletek, globulek oraz ampułek do injekcji, a ostatnio także w postaci drażetek, maści i kremów.
Gwałtowny przebieg choroby u Twojego psa wymaga częstych bodźców terapeutycznych. W zależności od nasilenia objawów lek podaje się co 15 – 30 minut, co godzinę lub dwie, 3, 4 lub nawet 5 razy dziennie. Poprawa stanu zdrowia pozwala na wydłużenie odstępów między dawkami. Jeśli zachodzi konieczność lek możesz jeszcze podawać przez kilka dni 3 razy dziennie.
Jeśli choroba ma mniej ostry przebieg psu powinny wystarczyć 3 dawki dziennie podawane przez kilka dni. W schorzeniach przewlekłych leki homeopatyczne podaje się dłużej.
Niezależnie od tego, czy Twój pies to maleńki yorkshire terrier, czy jest to olbrzym pojedyncza dawka leku homeopatycznego dla każdego z nich będzie zawsze taka sama:
1 tabletka,
5 – 10 kropli
lub ilość mieszcząca się na czubku noża.
Lek homeopatyczny należy podawać psu 30 minut przed jedzeniem lub ok. 2 godzin po jedzeniu.
Sproszkowaną tabletkę lub kuleczki na kawałeczku papieru wsypuje się psu do pyska na wilgotny język lub pod dolną wargę (ja wsypuję na wargę), do których lek się przykleja. Daj tez odczuć psu, że otrzymał od Ciebie coś dobrego. Jestem pewna, że Twój pies będzie bardzo chętnie przyjmował leki homeopatyczne ponieważ odczuje ich dobroczynne działanie.
Możesz też podawać leki rozpuszczone w mleku lub w wodzie. Możesz też wilgotnym opuszkiem palca zebrać proszek i rozsmarować go na języku lub dziąsłach.
Niektóre krople homeopatyczne są sporządzone na alkoholu. Możesz wtedy 5 – 10 kropli rozpuścić w łyżce mleka lub wody i wlać psiakowi do pyska lub przelać do strzykawki i wpuścić do pyska. Moja sunia jest przyzwyczajona do leków homeopatycznych i krople podaję jej na kawałeczku bułki.
Leki homeopatyczne powinieneś podawać aż do ustąpienia objawów choroby. Nie podawaj ich dłużej tak na wszelki wypadek „dla pewności”.
Przechowuj leki w zaciemnionych szafkach, chroń przed słońcem, ciepłem i silnie pachnącymi substancjami – perfumami czy środkami dezynfekującymi.
2 thoughts on “Podawanie leków homeopatycznych.”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czyli jak jest z tymi kuleczkami? Jedna pojedyncza?
5 kulek to jedna dawka. Pozdrawiam.