Jak pomóc psu przetrwać sylwestrowe fajerwerki ?

Ważna informacja dla opiekunów psów, które boją się fajerwerków lub odgłosów burzy.

Naturalny sposób na uspokojenie psa to zastosowanie leku homeopatycznego.

                          Phosphoruc 30C

Phosphorus 30C jest zazwyczaj pierwszym lekarstwem stosowanym przez holistycznych weterynarzy
u psów wykazujących strach przed burzą czy sylwestrowymi fajerwerkami. Podanie psu leku powoduje niemal natychmiastową ulgę. W ciągu około minuty można zaobserwować wyciszenie psa, który potem kładzie się w ustronnym miejscu, a następnie przechodzi w stan uśpienia.
Ten lek może okazać się wielkim wybawienie dla Was!

W jaki sposób możesz podać swojemu psu to homeopatyczne lekarstwo?

Bardzo prosto. Wystarczy umieścić 2 lub 3 kulki na języku, pod językiem lub między policzkiem, a dolnymi zębami. Upewnij się, że pies nie ma jedzenia w pysku gdy podajesz mu lek.

Niektóre psy mogą wypluwać kulki. Jest na to też sposób.
 1. W butelce lub słoiku, umieść 4 kulki w 30 ml filtrowanej wody.
 2.  Niech kulki rozpuszczą się w ciągu około 5 minut.
 3.  Po upływie 5 minut zakręć wieczko słoika i energicznie wstrząśnij jego zawartość, a następnie uderz butelkę kilka razy ręką (ta czynność wzmocni lekarstwo).
 4.  Napełnij lekarstwem rozpuszczonym w wodzie małą strzykaweczkę (1/4 łyżeczki od herbaty) i wstrzyknij do pyska . Jeśli pies ma zaciśnięte zęby jest ok. Lek działa tak długo, jak długo dotyka błony śluzowej. Jeśli pies nie pozwoli sobie podać leku do pyska wówczas roztwór, w tej samej
  ilości stosuje  się na poduszki łap.  Lekarstwo będzie wchłaniać się wtedy przez skórę. Upewnij
  się czy lek podawany jest na czyste podniebienia. Pies nie powinien mieć jedzenia w pysku. Leku
  nie mieszaj z jedzeniem – jeśli to zrobisz lek nie będzie działać.

Jak często podawać lek?

 
Należy podać psu  1 lub 2 dawki w odstępie 15 minut. Ta dawka powinna wystarczyć na kilka godzin. W ciężkich przypadkach, można podać tę dawkę co 15 minut, aż pies uspokoi się. Wtedy leku nie podaje się już więcej.

Weterynarze holistyczni zalecają również podanie tego samego  leku homeopatycznego w wysokiej potencji, w pojedynczej dawce przed burzą lub w dzień sylwestrowy.

                          Phosphorus C200

Jest to lek na receptę i nie wiem, czy Twój weterynarz zechce Ci ją wypisać. Większość weterynarzy krytykuje i wyśmiewa ten sposób leczenia, tak więc pozostańmy przy wymienionym powyżej produkcie, który możesz kupić w homeopatycznej lub zamówić w zwykłej aptece.

Inne naturalne środki na fajerwerki i burze dla psów to:

– masaż relaksacyjny, muzyka relaksacyjna.

– esencje Bacha – esencje kwiatowe

Musze przyznać, że nie słyszałam aby te zabiegi były skuteczne w zapobieganiu problemom lękowym. Choć zdarzają się wyjątki.

Mam nadzieję, że ta informacja pomoże Twojemu pupilowi przetrwać nadchodzący wieczór sylwestrowy. Czy Twój pies tak samo boi się fajerwerków i gromów, jak moja sunia? Może masz jeszcze inne pomysły w jaki sposób pomóc naszym milusińskim? Chciałbym również usłyszeć od Ciebie, czy lek homeopatyczny zadziałał.

Dziękuję.

5 thoughts on “Jak pomóc psu przetrwać sylwestrowe fajerwerki ?”

 1. Witam, przeczytałam Pani bloga i chętnie wyprobowalabym metody homeopatyczne na moim psie. I prosilabym Panią o radę. Mam psa rasy chihuahua, ma 8 miesięcy. I mamy ogromny problem z zostawianiem bpsa samego w domu. Mam wrażenie że boi się zostawać w pustym domu. Zostawiam mu cicho włączony telewizor ale to nie pomaga. Czy są jakieś środki homeopatyczne które mogłyby pomóc psu choć trochę uporać się z lękiem? Jeśli tak poproszę o nazwy i ewentualne dawkowanie (piesek waży ok. 3,5kg).
  Pozdrawiam

 2. Leki homeopatyczne nie działają jak leki psychotropowe podawane psom. Aby dobrać odpowiedni lek konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Przede wszystkim trzeba dojść powodu takiego stanu psiaka. Tak na teraz mogę zaproponować ziołowy preparat Etovet, którego używam w zaburzeniach zachowania kotów i psów. Preparat można zamówić za moim pośrednictwem. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz