Czy powinieneś martwić się dietą swojego psa?

To pierwszy rozdział mojego kolejnego ebooka. Mam nadzieję, że czytając kolejne jego części przekonasz się do naturalnego, zdrowego żywienia Twojego pupila.

Twój pies jest Twoim kumplem . W niektórych przypadkach jest też najlepszym przyjacielem. On oferuje Ci bezwarunkową miłość i swoje towarzystwo. Niektóre rasy żyją po to, aby Cię zadowolić . Pies może rozjaśnić Twój dzień, kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu w biurze, jest wtedy tak podekscytowany, że wreszcie wróciłeś, że może Cię znowu zobaczyć. Udowodniono, że posiadanie psa może poprawić zdrowie psychiczne ludziom opiekującym się nimi. Psy są także szkolone aby pomóc chorym ludziom np. niewidomym, mogą pracować jako psy policyjne, a nawet w cyrku jako psie klauny . Mogą robić sztuczki tańczyć, siedzieć i udawać nieżywego psa

Kocham mojego psa . Jest to 4 letni trier rosyjski – Daszeńka, jest moim obrońcą i moją przyjaciółką. Uwielbiam jej żywiołowe powitania kiedy staję w drzwiach po powrocie z pracy. Uwielbiam
jak macha ogonem i kręci nim jak małym śmigiełkiem, wtedy całe jej ciało trzęsie się tam i z powrotem. Czasem dostaję też na powitanie wielkiego buziaka.

To także mój pierwszy pies, który jest obciążony genetycznie kilkoma chorobami. Wiesz, całe życie miałam psy. Nigdy specjalnie nie zastanawiałam się nad ich dietą. Wszystkie jadły, to co ja i dożywały sędziwego
wieku. Teraz wiem, po tylu przejściach z moją Daszeńką, że odpowiednie karmienie mojego przyjaciela ma niesamowity wpływ na jego zdrowie.

Czytając blogi i fora poświęcone żywieniu psów zastanawiam się dlaczego opiekunowie nie przywiązują wagi do tego, czym karmią swoje psy. Dlaczego tak łatwo ulegają reklamom i kupują wysoko przetworzone produkty, które po pewnym czasie rujnują zdrowie ich przyjaciół. A kiedy przychodzi choroba w dalszym ciągu podają im niby dietetyczne wysoko przetworzone jedzenie, które nadmiernie obciąża już i tak mocno osłabiony organizm i tym razem z polecenia weterynarzy.

Karmy te są często także przez nich wielokrotnie zmieniane i często także nie przynoszą spodziewanych efektów. Zamiast obiecywanej pięknej sierści z dnia na dzień opiekun widzi ją coraz bardziej matową, zamiast zdrowej skóry pojawia się łupież, wypryski, świąd. Inne cierpią z powodu nadwagi, biegunki, jeszcze inne odchodzą bo organizm nie był w stanie poradzić sobie z nadmiarem toksyn – sztucznych barwników, ulepszaczy i konserwantów.

Psy są ssakami, tak jak my. Jeśli jemy zbyt dużo i nie prowadzimy aktywnego trybu życia będziemy przybierać na wadze, jak nasze psy. Jeśli będziemy jeść, to co nie jest dobre dla nas, będziemy czuć się ospali i nie będzie się nam chciało ruszać. Jedzenie niezdrowe dla nas, może spowodować całe mnóstwo problemów zdrowotnych np. choroby serca, cukrzycę i wiele innych. Niewłaściwe, niezdrowe odżywianie powoduje, że nasza skóra i włosy pozostawiają wiele do życzenia.

Uwierz mi, że to może być dość przykry widok.

Psy niczym nie różnią się od nas pod tym względem. Jeśli jedzą za dużo i nie zapewnisz im dostatecznie dużo ruchu staja się otyłe . Jeśli jedzą żywność, która nie jest dla nich dobra, czują się ospałe i nie mają energii .

To co jedzą może mieć także wpływ na ich sierść i skórę . Psy mogą cierpieć na większość
tych samych chorób, co my ludzie. Mogą dostać raka, mogą być chore na serce i być chore na cukrzycę.

Dlatego właśnie tak ważne jest, abyś zrozumiał, dlaczego dieta Twojego psa jest tak ważna w jego życiu. Zdrowie Twojego psa jest uzależnione od Ciebie. Pies nie powie Ci, że to co mu podałeś spowodowało u niego złe samopoczucie, ból brzucha, ociężałość, brak energii. Że właśnie ta super karma powoduje taki dyskomfort. Większość z nas zwraca uwagę na to co zjada ze względu na korzyści dla zdrowia, dlaczego więc nie stosuje tego samego dla swoich najlepszych przyjaciół.

A potrzeby dietetyczne psów nie różnią się specjalnie od naszych. Wymagają one zastosowania tych samych witamin i minerałów w podobnych ilościach. To samo odnosi się do białek, węglowodanów i tłuszczów, my też potrzebujemy ich do życia. Psie żołądki wykonują pracę podobną do naszych żołądków. Właściwe odżywianie to zdrowa skóra, piękne włosy, zdrowa skóra i piękna sierść.

Dlaczego niektórzy właściciele psów myślą inaczej? Zjadamy niektóre pokarmy aby zachować zdrowie. To samo powinno odnosić się psów. Podczas gdy one nie mogą jeść tych samych potraw, które my zjadamy, to przynajmniej należy zwrócić uwagę na składniki znajdujące się w karmach dla psów aby upewnić
się, że stanowią zdrowy i pożywny posiłek.

Zła dieta u psów może oznaczać dla nich pojawienie się wielu problemów zdrowotnych. Psy karmione ubogą dietą nie są energiczne, u wielu pojawiają się różne dolegliwości, może pojawić się także nadwaga lub niedowaga. Mogą mieć problemy z zębami, nieświeży oddech, cierpieć na różne infekcje. Lista jest długa . Nieodpowiednia dieta dla Twojego psa może oznaczać dla niego krótsze życie. A na tym Tobie, jestem przekonana, nie zależy.

Prawidłowe odżywianie psa powinno odbywać się też według jakiegoś schematu. Częste, obfite posiłki, podkarmianie psa to najlepsza droga do otyłości. Należy ustalić i przestrzegać pory na posiłki i pory na ćwiczenia ruchowe. .

Większość opiekunów traktuje swojego psa jako członka rodziny, a nawet lepiej. Ich psy są żywione naturalną surową bądź gotowaną dietą. Prowadzenie psa na dobrej diecie ma mnóstwo zalet. Zapobiega wielu chorobom, problemom trawiennym, a nawet powstawaniu raka u niektórych psów. Tak
jak my, psy mogą być chore na raka, mogą dostać cukrzycy i mogą nawet cierpieć z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Co wtedy każe Ci zrobić Twój lekarz, jeśli tak właśnie stanie się z Tobą ? Na pewno zaleci zmianę diety.

Można powstrzymać rozwój alergii jeśli dokona się mądrych wyborów odnośnie żywienia psów. Można
tez zapobiec zapaleniu stawów.
Jest tak wiele powodów, dla których warto upewnić się, że pies otrzymuje to, co jest dla niego najlepsze. Stosując odpowiednią dietę, będziesz mógł cieszyć się obecnością Twojego przyjaciela przy Twoim boku przez wiele lat.

Dziękuję.

2 thoughts on “Czy powinieneś martwić się dietą swojego psa?”

  1. Bogusiu masz racje ,pies to najlepszy przyjaciel.Moj Reksiunia,ma 9 miesiecy.Pies pojawil sie u mnie w domu ,bo musialam miec motywacje do spacerow ,by przy mojej chorobie ,moc jak najdluzej funcjonowac.Reksiu zmusza mnie do aktywnosci,spacery 4 razy dziennie sa obowiazkowe.Lobuziak wie jak mnie zmotywowac bym wyszla z nim do pobliskiego parku.Dlatego od samego poczatku staram sie dawac mu jak najlepsze jedzonko,Twoj blog pozwolil mi zrozumiec jakie to wazne ,dobrze dobrana dieta.By moj przyjaciel byl zdrowy radosny.Dziekuje Ci Bogusiu.

  2. Dziękuje bardzo 🙂 Powstanie blogu zawdzięczam mojej psiej przyjaciółce Daszeńce. Przekazuje w nim moją wiedze oraz informacje, które zdobyłam poszukując dla niej pomocy. Dzielę się teraz tą wiedza i tymi informacjami z opiekunami, którzy poszukują czegoś więcej dla swoich psów niż tylko sztuczne jedzenie i sztuczne leki. Obecnie mam wielu psich pacjentów, którym taki sposób odżywiania bardzo służy. Będę zresztą opisywać ciekawe przypadki.

Dodaj komentarz