Cykl artykułów – czy mogę podać psu… coś na rozstrój żołądka?

Psy są podatne na rozstrój żołądka, czy to wymioty, czy biegunkę. To dlatego, że psy zjadają wszystko, co wydaje im się atrakcyjne.

Znalezienie sposobu na zahamowanie rozstroju żołądka bez wyrządzenia krzywdy psu jest najlepszą opcją. Może to być np. jakiś naturalny środek kupiony w aptece albo zastosowanie głodówki.

Jeśli Twój pies wymiotuje i zaobserwowałeś tryskającą biegunkę natychmiast udaj się z nim do lecznicy.

Czy mogę podać psu coś na rozstrój żołądka? Odpowiedź – Imodium

Weterynarze często polecają imodium w leczeniu rozstroju żołądka u psów. Szczególnie dla szczeniąt. Pomimo, że preparat uważany jest za bezpieczny to jego dawkowanie jest uzależnione od wielkości psa i ogólnego stanu zdrowia.

Samemu jednak nie decyduj o wielkości dawki, skontaktuj się ze swoim weterynarzem.

Weterynarz posiada odpowiednik imodium dla ludzi, który po zaaplikowaniu szybko spowoduje powrót do zdrowia Twojego psa.

Na rynku jest wiele preparatów do leczenia rozstroju żołądka, proponuję jednak przed podaniem jakiegokolwiek środka skontaktować się z lekarzem.

Ciężka biegunka i odwodnienie.
Jednym z głównych problemów rozstroju żołądka u psów jest odmowa psa jedzenia i picia, szczególnie picia, co prowadzi szybko do odwodnienia organizmu.

Jak to sprawdzić?

Ściśnij palcami skórę między łopatkami i puść. Skóra, która wraca na swoje miejsce po kilku sekundach jest oznaką, że pies cierpi z odwodnienia.

Wodnista biegunka, z obecnością krwi spowoduje z czasem, że pies będzie cierpiał z powodu odwodnienia. Jeśli uważasz, że Twój pies jest odwodniony konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Leki naturalne.

Jeśli rozstrój żołądka Twojego psa nie wydaje się zbyt ciężki, możesz zastosować u niego 24 godzinną głodówkę. Później podaje się kilka razy dziennie małe porcje jedzenia składające się z gotowanego ryżu i białego mięsa. Takie jedzenie jest łatwostrawne. Taką dietę stosuje się przez kilka dni.

Uważaj!

Jeśli Twój pies wymiotuje i jest ospały może to oznaczać, że zjadł coś trującego. Jest to wskazanie do jak najszybszej wizyty w lecznicy.

Odwodnienie to cierpienie dla psa. Jeśli uważasz, że Twój pies jest odwodniony udaj się z nim także do lekarza.

Czy trzeba iść do weterynarza?

Jeśli uważnie obserwujesz swojego psa będziesz wiedział, w którym momencie udać się do lecznicy. A jeśli bardzo niepokoisz się o zdrowie swojego pupila, to idź do weterynarza.. Niech go obejrzy. Lepiej dmuchać na zimne.

Dziękuję.

2 thoughts on “Cykl artykułów – czy mogę podać psu… coś na rozstrój żołądka?”

Dodaj komentarz