Przypadki, w których konieczna będzie opieka weterynaryjna.

Zanim przekaże Ci informację o korekcie diety Twojego pupila, zastosowaniu preparatów homeopatycznych i ziołowych, które możesz stosować bez obawy tam gdzie będą potrzebne . Ich stosowanie znacznie złagodzi np. skutki uboczne przeżytej fizycznej i emocjonalnej traumy, możesz je podawać w drodze do lecznicy, w nocy, w czasie pojawienia się dolegliwości, jak również po przeprowadzonych zabiegach w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia.

O tym wszystkim będę pisać w następnym artykule. Teraz o opiece weterynaryjnej.

• Natychmiast powinieneś zgłosić się do lecznicy w przypadku gdy Twój pies uległ wypadkowi, w wyniku którego doszło do złamania kości oraz istnieje podejrzenie o wystąpienie krwotoku wewnętrznego. To samo dotyczy przypadku urazu kręgosłupa (sam w sobie jest już przypadkiem do natychmiastowej wizyty w lecznicy)w wyniku którego nastąpił paraliż układu oddechowego, nadmierne bicie serca, niekontrolowane drgawki, utrata przytomności. Również silna biegunka i wymioty powinny niezwłocznie być skonsultowane z lekarzem ponieważ doprowadzić to może do nadmiernego odwodnienia i utraty potasu, co może spowodować niewydolność serca. Drgawki, dezorientacja to również ostre objawy, które uzasadniają wizytę w lecznicy.
• Wysoka gorączka, która nie ustępuje 24 godziny po zastosowaniu środków holistycznych oznacza głębsze zakażenie uzasadniające podanie alopatycznych preparatów.
• Przewlekłe pogorszenie stanu zdrowia (leczniczych reakcji), trwające dłużej niż 24 godziny – posmutnienie, rozstrój pokarmowy, zaburzenia oddawania moczu lub inne niepokojące Cię objawy wymagają konsultacji.
• Nawracające stany infekcyjne, nawet o łagodnym przebiegu, leczone prawidłowo holistycznie.
• Jeśli masz wątpliwości co do stosowania terapii czy to alopatycznej, czy holistycznej zawsze porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. NIGDY nie diagnozuj i nie lecz swojego pupila na własna rękę.

Powinieneś określić też, w jaki sposób ma być leczony Twój pies, jak również powinieneś podjąć decyzję, co do żywienia swojego pupila. Nie może być tak, że karmisz zwierzaka suchą karmą, a decydujesz się na terapie holistyczną i odwrotnie. Takie podejście spowoduje, że bardzo długo będziesz czekał na efekty, których zapewniam Cię, nie będzie.

Bardzo proszę, uważaj też na to, co czytasz w Internecie i na Forach. Ostatnio czytałam wypowiedź, że Yucca to preparat z jadu węża. A to przecież wyciąg roślinny. Jest to jedyny produkt, który przynosi ulgę wszystkim artretycznym zwierzętom, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb i objawów.

Albo, że nasiona lnu wyleczą wszystkie dolegliwości. Jest to oczywiście fantastyczne źródło kwasów tłuszczowych, ale nie leczy wszystkich dolegliwości. Pomyśl o konsekwencjach i wybierz to, co będzie dla Was dobre. Oczywiście w porozumieniu ze swoim lekarzem.

W następnych artykułach podpowiem Ci, w jaki sposób za pomocą odpowiednich produktów będziesz mógł zapobiec wielu problemom zdrowotnym Twojego pupila.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wydatek na te środki może być problemem dla Ciebie. Wiem również, że ludzie wydają pieniądze na o wiele mniej przydatne rzeczy, często ze szkodą dla swojego zdrowia i zdrowia swoich zwierząt. Proponuje wtedy swoim pacjentom aby policzyli ile wydają na cukierki, napoje gazowane, ciastka, kawę, papierosy, alkohol czy inne wynalazki. Okazuje się, że jest to wcale nie mała suma. Wniosek jest prosty. Można zaoszczędzić na dobre preparaty i jednocześnie wybrać zdrowszy model życia.

Wśród moich pacjentów są też takie osoby, które starają się żyć zdrowo, a suplementy wydają się im za drogie. Jednakże i w takim wypadku jest to kwestia priorytetu.

Wiem, że trudno jest ustalić cenę zdrowia. Suplementy możesz postrzegać jako cenną inwestycję, tym cenniejszą, że zmusza do zrezygnowania ze szkodliwych przyzwyczajeń.

Dziękuję Ci.

.

Dodaj komentarz