Propozycje podania naturalnej karmy Reico

Ponieważ mam coraz więcej pozytywnych efektów terapeutycznych z naturalną karmą Reico postanowiłam wdrożyć ją na stałe do dietoprofilaktyki i dietoterapii. Okazuje się, że nie wszyscy opiekunowie chcą gotować czy porcjować mięso i układać racje żywnościowe aby zaspokoić niezbędne składniki odżywcze.

A jeśli chciałbyś urozmaicić gotowane posiłki, karmą Reico – też możesz to robić. Ponieważ Reico w swoim składzie posiada specjalną mieszankę alg, które przywracają organizmowi równowagę mineralną, możesz traktować karmę jako naturalny suplement do gotowanych posiłków.

Pokażę Ci w jaki sposób można urozmaicić dotychczasowa dietę Twojego pupila.

 

1/ Karma mokra (możesz wybrać dowolną – ulubioną Twojego psa) z makaronem, warzywami i jajkiem

Ugotuj organiczne jajko na miękko lub twardo, dodaj ugotowany makaron oraz warzywa (gotowane lub surowe) – cukinię, marchewkę, pomidor. Jajko i makaron można podawać bezpośrednio do miski z jedzeniem, warzywa powinny być zblendowane. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i podaj pupilowi.

 

2/ Sucha karma z jogurtem.

Produkty mleczne, takie jak jogurt naturalny, twarożek, kefir lub nawet maślanka to bardzo szybka, prosta i fajna opcja urozmaicenia posiłku.

Zawarte w produkcie mlecznym bakterie kwasu mlekowego z jednej strony zapewniają, że laktoza jest częściowo rozbita, co czyni ją lepiej tolerowaną. Z drugiej strony są dobrym wsparciem dla jelit. Oczywiście, jogurt zawiera inne składniki odżywcze, takie jak białko, wiele witamin z grupy B i wapń. Jak zwykle polecam organiczne produkty – nie pasteryzowane.

 

3/ Mokra karma z ziemniakami lub batatami, warzywami i nasionami konopi.

Ziemniaki są pożywieniem, które często znajdują się na Twoim talerzu. Nawet słodkie ziemniaki, które w rzeczywistości nie są prawdziwymi ziemniakami, cieszą się coraz większą popularnością.

Pozostałe z obiadu ziemniaki lub tylko słodkie ziemniaki dodać do karmy ulubionej Twojego pupila. Można dodać również trochę ugotowanych, zmiażdżonych warzyw i 1 łyżeczkę nasion konopi.

 

4/ Mokra karma z cukinią i batatami

Dodaj do mokrej karmy – oczywiście ulubionej – ugotowana cukinie i bataty. Wymieszaj składniki i gotowe.

 

5/ Sucha karma z twarożkiem i warzywami

Ugotowane lub surowe ( zblendowane)  warzywa oraz 1 łyżkę twarożku wymieszać z sucha karmą – my lubimy Athletic. I danie gotowe do podania.

 

6/ Mokra karma z jajkiem, płatkami owsianymi i natką pietruszki

Bardzo smaczne i ulubione danie mojej Daszy :). Karma mokra to jagnięcina.

Żółtko surowe organiczne zawiera wiele składników odżywczych – biotynyę (witaminy B7), która jest bardzo dobra dla skóry, sierści i „układu nerwowego”.

Biotyna jest dość stabilna termicznie, dlatego swoje właściwie zachowuje nawet po ugotowaniu. Jednak żółtko może być lepiej wykorzystane w surowej postaci. Jeśli obawiasz się  awidyny (substancji wiążącej biotynę,) obecnej w białku,  należy podawać tylko surowe żółtko jaja. W całości możesz podać spokojnie ugotowane całe jajko.

Płatki owsiane są źródłem energii i błonnika i zawierają wiele cennych składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, magnez i żelazo. Ponieważ żelazo najlepiej stosować w połączeniu z witaminą C, porcja natki pietruszki będzie odpowiednia.

Natka pietruszka zawiera dużo witaminy C, a także wiele innych składników odżywczych. Zawiera także chlorofil, który  zapewnia świeży oddech.

Dasza lubi dodatek do karmy 1 lub 2 łyżek płatków, 1 jajko i łyżeczkę natki.

 

Smacznego 🙂

 

Dodaj komentarz