Parę słów o oczyszczaniu organizmu Twojego pupila…

Drogi Opiekunie. Zanim zdecydujesz się na dietoterapię pod moim kierunkiem, bardzo proszę abyś dokładnie przeczytał ten artykuł. Ostatnio zdarzyło się kilka przypadków, w których opiekunowie poddali się. Lęk przed wzięciem odpowiedzialności za zdrowie swojego psa dla tych osób okazał się zbyt ogromny. A może to było zbyt trudne dla nich ponieważ są zbyt wygodni. Nie wiem…
Najbardziej w tym wszystkim żal mi psów, które nadal będą karmione sztuczną karmą i do końca swojego życia leczone farmaceutykami, bez szansy na wyleczenie. Oczywiście mam na myśli choroby dietozależne.

Podejmując się współpracy ze mną bardzo ważne jest to, żebyś zrozumiał, że Twój pies będzie odżywiał się teraz lepiej.

Przeczytaj więc dokładnie ten artykuł i zachowaj go na przyszłość. Jeśli jesteś już pod moją opieką tzn. Twój pies, daj mi znać czy coś się zmienia, czy na dobre, czy na złe. Chciałabym abyś wiedział, że to co robimy zmierza ku dobremu i jestem też po to, aby Ci pomóc i poradzić w każdej sytuacji.

Musisz zrozumieć, że oczyszczanie Twojego psa jest częścią procesu zdrowienia i pozbywania się toksyn z organizmu. Twojemu psu to nie zaszkodzi. Droga do lepszego zdrowia nie zawsze jest prosta, ale ze mną zawsze zmierzasz w dobrym kierunku. Jestem po to, aby pomóc Ci w tym procesie.

Zapewne Twój weterynarz nie będzie tego pochwalał, więc nie spodziewaj się pomocy od niego.

Za to na pewno będzie Cię namawiał na stosowanie różnych leków, co może spowodować zatrzymanie naturalnego procesu zdrowienia.

Zmiana diety Twojego psa poprzez zmianę żywienia i suplementów przyniesie mu tylko same korzyści zdrowotne. Jeśli Twój pies jest jednym z niewielu, które mogą nie za dobrze zareagować na proces detoksykacji, nie martw się. Ciało Twojego psa po prostu w taki sposób będzie sobie radziło z pozbywaniem się resztek toksyn.

Symptomy detoksykacji są dobrą oznaką( chociaż mogą powodować dyskomfort ).

Proszę przeczytaj dokładnie artykuł  aby dowiedzieć się więcej o procesie detoksykacji.

Reakcje organizmu

Poprzez regularną obserwację swojego psa, w łatwy sposób możesz monitorować jego zdrowie. Weźmy na przykład „brzydki zapach z pyska” W przeciwieństwie do powszechnego wierzenia pies nie powinien mieć „brzydkiego oddechu”. Jednakże ten problem jest bardzo powszechny i jest on oznaką niskiego
poziomu zdrowia, istnienia przewlekłej choroby.

Jeśli stan zdrowia Twojego psa jest przeciętny ( lub podejrzewasz jakąś chorobę)  wtedy możesz rozpocząć proces oczyszczania po wprowadzeniu nowej diety.

Co może się stać ?

Przez wiele lat Twój zwierzak jadł przetworzone pokarmy, które prawdopodobnie zawierały szkodliwe składniki. Możliwe, że zawierały również produkty zanieczyszczone a nawet leki. Więc kiedy Twój pies zacznie jeść pokarm świeży i odżywczy mogą nastąpić różne rzeczy.

Czyli ciało reaguje !!!

Na początku Twój pies może poczuć się lepiej. Energia i składniki odżywcze zaczynają krążyć w jego tkankach. Jakość i zdolność do przenoszenia tlenu z krwi się poprawia.

Pies zacznie być bardziej aktywny, a dodanie mu nowych ćwiczeń okaże się pomocne w rozruszaniu leniwych tkanek.

Po dwóch lub trzech tygodniach, organizm może czuć się na tyle silny, że sam zacznie walczyć z infekcjami i różnymi wcześniej trapiącymi go dolegliwościami.

W pewnym momencie organizm mogą zacząć opuszczać pasożyty, które już nie będą czuły się w tym organizmie szczęśliwe. A Twój pies będzie się cieszył lepszym samopoczuciem.

Proces oczyszczania zaczyna się od nerek, jelita grubego i skóry. Mocz może stać się ciemniejszy o silnym zapachu, kał może zawierać krew. W ten sposób organizm pozbywa się toksyn , staje się czystszy.

Wiem, że ciężko Ci będzie na to patrzeć. Większość z nas myśli, że proces oczyszczania odbędzie się bezboleśnie i bezobjawowo, a przynajmniej nie będzie to wyglądało tak jak to wyżej opisałam.

Pamiętaj, że ten proces jest chwilowy, organizm Twojego psa opuszczają antybiotyki, toksyny i inne szkodliwe produkty.

Jednym ze stadiów procesu oczyszczania jest „kryzys” – może wystąpić gorączka czy stan zapalny. „Zdrowy kryzys” to punkt, w którym organizm jest zmobilizowany do maksymalnego wykorzystania swoich możliwości.

Dobra dieta i dobre suplementy zapewnią Twojemu psu zdrowe składniki odżywcze więc nie tylko będziemy pomagać mu w walce z chorobami ale również wyeliminujemy masę toksyn. Więc nie zniechęcaj się kiedy zobaczysz jedną z oznak detoksykacji.

Zmierzasz w dobrym kierunku !!!

“Ale” zapytasz, “skąd będę wiedzieć, że to co widzę jest zgodne z procesem detoksykacji a nie poważną chorobą?”. Jeśli nie jesteś tego pewien, skonsultuj się ze swoim weterynarzem.

Jeśli jednak chcesz poczekać i zobaczyć czy symptomy miną, powiedz to również swojemu weterynarzowi.

Jest kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w tej decyzji.

Jeśli Twój pies zawsze ma dużo energii i ogólnie cieszy się dobrym zdrowiem i ma dobry apetyt, wtedy symptomy takie jak : pasożyty czy trochę krwi w kale zapewne są tymczasowe.

Objawy te są wspólne dla zwierząt przechodzących proces oczyszczania, kiedy zmienia się całkowicie dietę. Zazwyczaj trwa to dzień lub dwa lub kilka dni. Czasami symptomy mogą być takie jak przy chorobie.

Jeśli dodatkowo towarzyszy tym objawom chód jakby pies był „pijany” mogą się one za jakiś czas powtórzyć. Ten stan może szybciej wystąpić u psów bardziej chorych – ale może również  wystąpić nawet dopiero po dwóch lub czterech tygodniach oczyszczania.

Niektóre zwierzęta, u których zaczęto stosować nową dietę mogą w ogóle nie doświadczyć symptomów detoksykacji. Większość psów cieszy się nową dietą, następuje u nich zwiększenie energii oraz można zaobserwować poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Najprawdopodobniej będziesz miał szczęśliwszego i zdrowszego pupila. Ale pamiętaj, aby zwracać się do mnie z każdym pytaniem czy wątpliwością, jestem Twoim „trenerem” i zawsze będę służyć Ci  radą i pomocą.

Życzę Tobie i Twojemu psu dużo zdrowia 🙂

Dodaj komentarz