Oczyszczanie organizmu drugi sposób.

Kiedy produkty uboczne przemiany materii opuszczają komórki organizmu, to zabierane są przez krew i limfę. Naczynia limfatyczne łączą się w większe przewody, które z powrotem uchodzą do strumienia krwi. Naczynia te są ułożone wzdłuż tkanki mięśniowej, która pompuje przez nie limfę. Układ limfatyczny zbiera toksyny ze wszystkich komórek, dlatego jego prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle ważne dla zdrowia całego organizmu.

Z kolei cała krew zanim trafi do każdego zakątka psiego ciała przepływa przez jelito grube, które spełnia również wiele innych funkcji w psim organizmie i jeśli jest ono zanieczyszczone siłą rzeczy poprzez krew zatruwa powoli cały organizm prowadząc do wielu chorób.

Dla osiągnięcia pozytywnych efektów możesz oczyścić cały organizm swojego psa poprzez zastosowanie obu metod.

Jeśli jednak nie masz doświadczenia w przeprowadzaniu postu lub jeśli Twój pies nie może głodować ze względów medycznych możesz zastosować tę metodę. Jest to również skuteczny sposób na pozbycie się toksyn. Minusem jest to, że takie oczyszczanie będzie trwało dwukrotnie dłużej. Ale czego nie robi się dla zdrowia.

Dlaczego pies choruje?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jego układ immunologiczny nie działa zbyt sprawnie. Za jego osłabieniem stoi nadmiar toksyn. Toksyny często nie mają smaku ani zapachu ale każdego dnia przenikają do psiego organizmu. W bardzo małych dawkach i w różnym stężeniu są wszędzie.

Organizm psa wyposażony jest w skomplikowany układ odtruwający, dzięki któremu neutralizuje i wydala toksyny. Jednak w przypadku ich nadmiaru, narządy odtruwające nie będą w stanie sobie z nimi poradzić. Pierwszymi niezauważalnymi objawami nadmiaru toksyn jest pojawienie się prostych objawów, takich jak szybkie męczenie się psa, lecz również rozwój ostrych lub przewlekłych dolegliwości. Nadmiernie obciążony toksynami organizm, zaczyna magazynować je w komórkach i tkankach, np, w stawach, w wątrobie, w skórze, w naczyniach krwionośnych, W dłuższej perspektywie toksyny uszkadzają struktury narządów i ograniczają ich funkcje.

Zanim toksyna zacznie wywierać wpływ na organizm, musi dotrzeć do określonego organu lub komórki. Zachodzi wówczas naturalny pięcioetapowy proces. Na początku ma miejsce absorpcja, czyli wniknięcie toksyny przez np. błony śluzowe układu oddechowego czy przewodu pokarmowego. Następnie substancja szkodliwa przemieszcza się w głąb organizmu m.in. wraz z limfą bądź krwią. Jest to jak gdyby dystrybucja tej substancji w organizmie i jej przechowywanie. Jedne toksyny łatwiej „przyczepiają” się do konkretnych tkanek, a potem kumulują się w nich. Niektóre substancje łatwiej odkładają się w tkance tłuszczowej, inne w wątrobie.

Podczas przemiany – ustrój stara się „przerobić”, unieszkodliwić toksyny (olbrzymia część metabolizmu przebiega w wątrobie).

Taka „przetworzona” szkodliwa substancja zostaje wydalona z organizmu. Nie zawsze się tak jednak dzieje.

Proces samooczyszczania organizmu powinien zatem zakończyć się eliminacją szkodliwych dla ustroju substancji. Organy te muszą być wspierane w procesie detoksykacji i eliminacji szkodliwych substancji.

Drugim sposobem oczyszczania organizmu psa będzie zastosowanie zastosowanie preparatów nowoczesnej homeopatii czyli homotoksykologii.

Czym jest homotoksykologia?

To nauka zajmująca się wpływem substancji szkodliwych na funkcjonowanie organizmu. Łączy ona wiedzę z kilku dziedzin: biologii molekularnej, biochemii, toksykologii, patofizjologii. Nauka ta wskazuje etapy powstawania chorób w miarę gromadzenia się szkodliwych substancji w tkankach oraz możliwe drogi leczenia. Według homotoksykologii każdy zdrowy organizm znajduje się w stanie równowagi. Stan ten może zostać zaburzony przez homotoksyny (substancje szkodliwe) W zależności od ilości, siły i czasu oddziaływania toksyn pobudzana jest odpowiedź układu immunologicznego, pojawiają się objawy choroby (np. kichanie, katar, kaszel, stan zapalny). Im dłużej toksyny działają na dany układ czy narząd, im głębiej penetrują organizm, tym poważniejsze schorzenia występują (np. zaburzenia pracy wątroby, nerek, aż po nowotwory).

Terapia oczyszczająca, zgodna z zasadami homotoksykologii, pobudza organizm niskimi stężeniami preparatów, które podaje się wielokrotnych dawkach w ciągu całego dnia. Taki sposób postępowania wspiera naturalne okresy maksymalnej aktywności poszczególnych narządów i angażuje w proces eliminacji szkodliwych substancji wszystkie najważniejsze organy detoksykacyjne.
W ten sposób z ciała psa stopniowo uwalniane są toksyny nie tylko z powierzchownych stref ale także na poziomie komórkowym.

Działanie.

Kompleksowe oczyszczanie organizmu z pomocą złożonych leków homeopatycznych jest tak pomyślane,że usprawnia pracę konkretnych narządów detoksykacyjnych i ułatwia eliminację toksyn. Odtruwa tkankę łączną, stymuluje wątrobę, nerki, jelita i układ limfatyczny do wydalania szkodliwych substancji oraz poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i przewodu pokarmowego.

Terapia oczyszczająca nie tylko eliminuje toksyny z organizmu, ale także poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i przewodu pokarmowego. Kuracja powinna trwać około 6 – 8 tygodni.

Terapię metodą drenażu i detoksykacji najlepiej stosować profilaktycznie.

Drenaż to proces, w którym odłożone lub odkładające się toksyny pobudzane są do mobilizacji, a potem transportowane do narządów odtruwających, w których zostaną poddane procesowi metabolizmu i wydalone.

Detoksykacja (odtruwanie) to jeden z najważniejszych procesów, które zachodzą codziennie i nieustannie w organizmie.

Podczas oczyszczania stymuluje się usuwanie toksyn poprzez wszystkie układy wydalnicze: nerki, wątrobę, układ pokarmowy, układ limfatyczny.Bardzo ważna jest również kolejność przebiegu tego procesu. Najpierw powinieneś zastosować pierwszy sposób oczyszczania aby na koniec umożliwić komórkom możliwość pozbycia się toksyn.

Jak wspomóc proces detoksykacji?

Nie zmieniasz sposobu karmienia i diety swojemu psu. Staraj się poić psa jak największą ilością wody lub sokami rozcieńczonymi wodą. Po spacerach przecieraj sierść psa mokrą ściereczką dla usunięcia kurzu i pyłków. Nie stresuj psa, nie przeciążaj go nadmiernym wysiłkiem.

W trakcie terapii możesz skorzystać z preparatu – DToxifier.

a ponadto:

Nux – Vomica – lek wspomagający czynność wątroby i jelit (stosowany w zaburzeniach czynnościowych wątroby, zaburzeniach trawienia żołądkowo-jelitowego)

Chelidonium – niezawodny ociekaczem wątroby i pęcherzyka żółciowego, szczególnie przydatne w gęstych wydzielin pęcherzyka żółciowego i żółciowej.

Hydrastis ułatwia oczyszczanie wątroby, pęcherzyka żółciowego i jelit, pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru śluzu.

Berberis oczyszcza nerki i wątrobę, obniża poziom kwasu moczowego i rozpuszcza kamienie kwasu moczowego.

Saponaria i Fumaria – poprawia strukturę skóry.

Hamamelis i Carduus Marianus – ułatwia oczyszczanie układu żylnego.

Phytolacca – ułatwia oczyszczanie układu limfatycznego.

Aloe – detoksykacja odbytnicy.

A to nasza propozycja produktów do detoksykacji

Homeopatyczny środek zawierający naturalne składniki zwalczające chwilowe zaburzenia takie jak alergie, zapalenia stawów, problemy z układem mocowym i trawiennym.
Wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn aby mógł łatwiej walczyć z chorobami.

Zawiera naturalne składniki, pomaga zwalczać nowotwory, torbiele, guzy, choroby zwyrodnieniowe, przewlekłe infekcje wirusowe i bakteryjne. Wzmacnia równowagę układu odpornościowego. Świetnie komponuje się z Mega Pet Daily we wzmacnianiu tkanek i regeneracji wątroby.
Może być stosowany we wszystkich przypadkach przewlekłych dolegliwościach, w tym alergii, schorzeniach narządów, zapaleniach stawów, wyniszczających chorobach i uporczywych infekcjach.

Naturalne witaminy i minerały, których Twój zwierzak potrzebuje na co dzień.
To nasz najbardziej wyjątkowy produkt, wielozadaniowy suplement zapewniający najbardziej wyjątkową różnorodność składników dla psów, kotów, ptaków, koni i fretek. Duży potencjał w małej, łatwej do połknięcia kapsułce, którą możesz również otworzyć a zawartość wymieszać z jedzeniem. Zawiera ważne codziennie witaminy i minerały, w tym: B, E, selen, chrom, cynk, i choliny. Jest niezwykle bogaty w chlorofil i EPA (kwasy tłuszczowe). Zawiera lepszy stosunek wapnia, fosforu, potasu i magnezu. Doskonały dodatek do zapobiegania wielu chorobom, w tym również przewlekłym, skraca okresy rehabilitacji, uzupełnia niedobory składników odżywczych w organizmie. Świetny również dla zestresowanych zwierząt.

Wspomagająco w zespole jelita drażliwego, biegunkach, zaparciach, chorobach pokarmowych i zalegającej sierści w przewodzie pokarmowym.
Produkt zawiera warzywa, ziarna i miąższ owoców. Sproszkowane Psyllium podane bez dodatków jest zbyt trudne do strawienia. Dlatego zostało połączone aby przynieść ulgę jelitom i okrężnicy.

Pomaga przekrwionej wątrobie i w złej przemianie materii, które mogą być odpowiedzialne za zakażenia skóry.
Oczyszcza wątrobę z toksyn, stymuluje spalanie tłuszczu, oczyszcza krew, reguluje metabolizm i poziom hormonów.
Detoksykuje organizm poprzez stymulacje wątroby do usuwania toksyn i tłuszczu.
Oczyszcza krew.
Zabija bakterie, wirusy, grzyby i drożdże.
Stosuj, gdy zauważysz objawy złej pracy wątroby jak: jak zapalenie, wypryski skórne, stany zapalne, gazy, zaparcia i hemoroidy
Leczy również wiele problemów dermatologicznych: tłustą skórę, wszelkiego rodzaju trądzik, egzemę, krosty i inne.

Naturalny środek przeciwbólowy. Koi ból, swędzenie i stany zapalne.
Redukuje ból nie niszcząc żołądka. Zawiera tylko naturalne składniki.
Działa na zapalenia stawów, kości, w obrzękach tkanek miękkich, przy problemach z żołądkiem, jelitami i kolką.
W przypadku obrzęku tkanek zmniejsza przepływ krwi przez poszkodowane obszary, co zakłóca zbieranie się toksyn i zmniejsza zapalenie wątroby i nerek. Oczyszcza te narządy, pobudza krążenie krwi i naprawę tkanek, zapobiegając dalszemu zwyrodnieniu.
Zmniejsza swędzenie alergiczne, eliminując potrzebę leczenia steroidowymi lekami.
Może zmniejszyć stan zapalny w obszarach mózgu odpowiedzialnych za czynności napadowe. Najlepsze co mogła nam dać matka natura.
Zawiera aktywne saponiny (ponad 85%), które są naturalnymi, najmocniejszymi środkami przeciwzapalnymi.
Yucca jest czystym, skoncentrowanym ekstraktem, nie zawiera produktów odpadowych (wynik procesu ekstrakcji), jakie można znaleźć w kapsułkach lub innych popularnych produktach masowych.

Dziękuję.

4 thoughts on “Oczyszczanie organizmu drugi sposób.”

Dodaj komentarz