Kolejna historia…

Mam sunie York Share, która ma prawie 8 lat. Moja sunia była chora na reumatyzm, dodatkowo miała problemy skórne w postaci czarnych czopków łojotokowych, które wychodziły z jej mieszków włosowych na całym grzbiecie. Czasami objawy tak się nasilały, że miejscami robiły sie drobne rany. Reumatyzm, który objawiał się utykaniem suni na prawa tylną łapkę spowodował, że ciężko było jej chodzić. Przy każdym kroku zarzucała tyłeczkiem na bok, bo nie mogła utrzymać ciężaru ciała na chorej łapce.

Dodatkowo miała nadwagę 0,5 kg, przy jej wadze 4,5 kg to bardzo dużo.

Karmiłam sunie karmami z najwyższej półki: Acana, Bosh, Ziwipeak. Sprawy skórne leczyłam u dwóch weterynarzy ponad rok czasu – były maści, antybiotyki, szampony i tak w kółko. Z reumatyzmem sunia
także była u weterynarza. Dostała zastrzyk sterydowy i tabletki, które miała zażywać przez tydzień i po tygodniu kuracji znów zastrzyk sterydowy.

Minął tydzień kuracji. Sunia jak kulała na początku, tak kulała pod koniec kuracji. W związku z tym stwierdziłam, że nie zgadzam się na kolejny bezsensowny zastrzyk, który niczego dobrego nie uczyni,
wręcz przeciwnie. Zdałam sobie sprawę, że niewłaściwym żywieniem i niewłaściwym leczeniem doprowadzam mojego  psa do ruiny !.

Na szczęście w Internecie znalazłam panią Bogusławę Czarnowską. Zwróciłam się do niej o pomoc. Otrzymałam dietę wraz z suplementami. W miarę rygorystycznie z całą rodzina podeszliśmy do problemu.
Już po miesiącu kuracji, skóra oczyściła się, pozostały sporadyczne, pojedyncze czopki, które wychodziły ze skóry, nie ma ran,  sunia schudła 0,3 kg, zaczęła normalnie chodzić i biegać, czasami jeszcze lekko dygnie na tylną łapkę ale tułów trzyma prosto !!!

Pani Bogusiu, bardzo pani dziękuje za zdrowie mojej kochanej suni 🙂

 D.W.

Kolejna historia z dobrym zakończeniem. Kolejny dowód na to, że odpowiednia dieta jest w stanie utrzymać w dobrym zdrowiu i kondycji nasze zwierzaki.

To, co pies je i pije, ma bezpośredni wpływ na równowagę kwasowo – zasadową jego organizmu. Nadmiar kwasów spowodowany niewłaściwym odżywianiem  psów to jeden z najczęstszych i najbardziej szkodliwych czynników obciążających psi organizm. Jest on przyczyną wielu chorób np. alergii, reumatyzmu, cukrzycy i wielu innych dolegliwości.

Opiekunka Pipi zrozumiała swój błąd, zmieniła styl życia i sposób żywienia swojej suni i na pozytywne
efekty nie musiała długo czekać.

Dziękuję za okazane mi zaufanie…

Dodaj komentarz