Homeopatia w schorzeniach zębów.

Kamień nazębny.

Wciska się w dziąsła w wyniku czego tworzą się kieszonki przyszyjkowe, w których gromadzą się bakterie. Powoduje to ból, wydzielanie gnilnej woni z pyszczka oraz ropienie dziąseł.

Konieczna jest wtedy interwencja lekarza weterynarii.

Trudno jest utrzymać psie zęby w doskonałej formie. Udaje się to bardzo rzadko przez uregulowanie przemiany materii.

Kamień nazębny powstaje w wyniku wytrącania się soli wapniowych ze śliny.

Bardzo ważne jest w takim przypadku podawanie psom kości surowych i twardych sucharów. Gryzienie ich wzmacnia i oczyszcza zęby.

Nie podawaj swojemu psu kości wieprzowych i wołowych. Przestrzegaj również konsekwentnie zasady żywieniowej – żadnych słodyczy i żadnych kąsków między posiłkami.

Próchnica.

Dolegliwość ta najczęściej atakuje kły i zęby trzonowe górnej szczęki. Terapia polega na podawaniu Staphisagria D6 i Kreostum D6, naprzemiennie po 1 tabletce 4 razy dziennie przez 3 tygodnie.

Jeśli zaobserwujesz, że Twój pies ostrożnie żuje pokarm, pochyla głowę, pociera łapką bolącą szczękę to najprawdopodobniej doszło do ropnego zapalenia korzenia zęba. Dodatkowym objawem jest również obrzęk, najczęściej nad zębami trzonowymi. Spróbuj podać wtedy swojemu pupilowi Pyrogenium D30 1 raz dziennie i Mercurius sublimatus corrosivus D6 3 razy dziennie.

Silicea D6 podawana jest w przypadku gdy przez przetokę wydostaje się ropa. Preparat podawaj 4 razy dziennie.

Oczywiście te sposoby terapii odnoszą się do postępowania w przypadku chorych pojedynczych zębów. W przypadku kiedy dojdzie do zapalenia w obrębie wszystkich korzeni niezbędna jest wizyta w lekarza weterynarii.

Zapalenie dziąseł i zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.

Terapia tej przypadłości jest długotrwałe. Na początku stosuje się krótką energiczną kurację polegającą na podaniu psu Belladonna D6 i pranalewkę z Echinacei. Preparaty podaje się co godzinę na zmianę.

Kiedy ustąpią ostre objawy podaje się Sulfur jodatum D4 jako rekonwalescencję.

Proszę abyś pamiętał, że kiedy zauważysz u swojego psa zepsute zęby bez wahania udaj się do lekarza weterynarii. Usunięcie zepsutego zęba to likwidacja ognisk zapalnych organizmu ujemnie wpływających na stan zdrowia i samopoczucie psiaka.

Po usunięciu kilku zębów samopoczucie psa powróci – stanie się on na powrót wesoły i radosny. Nie obawiaj się też o to, że brak zębów jakoś szczególnie wpłynie na jedzenie. Dla psa nie ma to żadnego znaczenia bo z natury rzeczy pies połyka pokarm w kawałkach, prawie wcale go nie żując.

One thought on “Homeopatia w schorzeniach zębów.”

  1. Dzien dobry Pani Bogusiu…Bardzo dziekujemy za pomoc w wyleczeniu naszego pieska(jamnika).Lekarstwa polecone przez Pania w leczeniu ropnia zebowego(pyrogenium d30,mercurius sublimatus corrosivus d6,oraz silicea d6),odniosly wreszcie skuteczne wyleczenie tego schorzenia, z ktorym antybiotyki nie dawaly sobie rady, a wrecz przeciwnie stan psa sie pogarszal,opuchlizna pod wplywem antybiotykow byla tak wielka,ze pies nie widzial nic na oko.Uwazam,ze dobrany zestaw lekow przez Pania byl trafiony w dziesiatke.Mieszkamy w Holandii,niestety caly zestaw lekow nie jest dostepny u nas.Bez problemow kupilam w/w zestaw lekow w aptece w Niemczech.Leczenie prowadzilysmy ponad 2 tygodnie.Jeszcze raz serdecznie Pani dziekujemy i polecamy innym ta rewelacyjna metote leczenia pieskow z ropni zebowych.Pozdrawiamy Elzbieta i Agata.Zyczymy dalszych sukcesow.

Dodaj komentarz