Efekt dietoterapii z Reico

W czerwcu otrzymałam taki e-mail:

„Witam Pani Bogusiu
Ostatni raz pisałyśmy ze sobą prawie dwa late temu.
Po moim opisie sugerowała pani kontakt z weterynarzem i tak też zrobiłam, lecz wtedy nic jeszcze nie wykryli.
Los ponownie kieruje mnie w Pani stronę i ręce.
Obecnie moja sunia ma prawie 10 lat, jak na shar – peia to już prawie końcówka życia. profilaktycznie robiłam jej różne badania, ponieważ sunia nigdy nie miała szczeniąt i rok temu zaniknęła u niej cieczka. Z brzuszkiem i jajnikami jest ok, przynajmniej taki usłyszałam werdykt po badaniu usg kilka miesięcy temu. Lecz wciąż niepokoiło mnie kilka spraw i robiłam różne badania z krwi. Ostatnio usłyszałam, że sunia ma mucynozę, czyli genetyczną chorobę shar – pei, która musiała zostać przez coś aktywowana w organizmie. Prawdopodobnie spowodowała to nadczynność tarczycy, bo tą dolegliwość potwierdziły ostatnie wyniki. Sunia od 2 miesięcy bierze lek Euthyrox N200. Przyjmuje 1 tab dziennie, bo taka dawka z mojej obserwacji najlepiej na nią działa, wcześniej brała 2 na dobę,lecz zaczęła u niej spadać masa ciała i straciła 3 kilo swojej wagi. Lek miał za zadanie nie tylko wyrównać poziom tarczycy, ale także poprawić stan skóry, sierści itd, tymczasem pies wygląda okropnie, aż łzy mi się same cisną do oczu. Gdy ide do lekarza dostajemy jakiś zastrzyk ( przeciwzapalny ) i tyle, jest poprawa na tydzień, a potem mam wrażenie że jest jeszcze gorzej, jakby wszystko wraca ze zdwojoną siłą. Jestem mocno zżyta z sunią, powiedziałabym energetycznie i od kilku dni intuicja podpowiada mi, że rozwiązanie tego problemu, jest gdzieś na zewnątrz, czyli poza gabinetem weterynarza. Dziś od rana chodzi mi po głowie Pani osoba, i postanowiłam odszukać do Pani kontakt. Raz kilka lat temu, już nam się udało wspólnie wyciągnąć moją sunie z kiepskiego stanu. Wierze, że tym razem tez jest jakieś rozwiązanie. Oddaje się w Pani ręce i czekam na jakieś informację. W załączniki przesyłam zdjęcia z obecnego stanu skóry. Najgorzej jest wokół oczy, bo wszystko pęka i schodzi, do gołej skóry.
Dodam jeszcze dla jasności informacji, że sunia od kilku lat nie je mięsa, dostaje przede wszystkim kasze jaglaną, jęczmienną, soczewicę, ryż, marchew, burak, cukinia, czasem siemię lniane i żółtko jaja. W zależności od klimatu inne warzywa i czasem owoce.
Pani Bogusiu, na prawdę potrzebujemy pomocy. Sylwia W”

Zacytuję też orzeczenie jakie otrzymałam z Katedry Anatomii Patologicznej

„Materiał: trzy zmiany ze skóry, pies, shar-pei, ”

ORZECZENIE
Badaniem histopatologicznym stwierdzono: we wszystkich wycinkach stwierdzono: obecność wyniosłości skóry. Naskórek pokrywający objęty hiperpigmentacją niewielkiego stopnia hiperkeratozą ortokeratotyczną oraz parakeratotyczną. Pod naskórkiem obecne wyciekanie pigmentu oraz drobne nacieki limfocytów, mastocytów pojedynczych neutrofili.
W miąższu zmian obecna tkanka łączna o luźnym utkaniu z gromadzeniem dużych ilości substancji śluzowych (glikozaminoglikanów) z następowym zanikiem przydatków skóry. Rozpoznanie: mucynoza skórna
Komentarz: mucynoza skórna często występuje u psów rasy shar-pei. Może wynikać z wrodzonych lub nabytych defektów metabolicznych oraz hormonalnych.
Protokół sporządziła: dr n. wet. Iwona O-D

Zdjęcie suni:

 

Zastosowałam w dietoterapii naturalną karmę Reico – Champion oraz dodatkowo suplement ziołowy Naturkraft Pro 4.

13 sierpnia otrzymałam e-mail takiej treści:

„Witam
Zakupiłam wszystko co Pani zaproponowała. Nie pisałam ponieważ chciałam poczekać na efekty i muszę przyznać, że są piorunujące. Lara z dnia na dzień wygląda śliczniej, przybrała na wadzę, zagoiła jej się ta popękana skóra i zaczęły odrastać sierść w miejscach w których jej nie było. Sunia jest pogodna i żwawa, wczoraj biegała na spacerze jak szczeniak. Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona
Bardzo Pani dziękuję
Pod koniec sierpnia będę się szykowała do ponownego zamówienia, czy ma Pani jakieś nowe sugestie dla nas ?
Pozdrawiam
Sylwia W.”

Zdjęcie suni:

 

W niespełna 3 miesiące pies odpowiednio żywiony odzyskał zdrowie. Oczywiście nadal będziemy stosować dietoprofilaktykę i podawać karmę Champion oraz Pro 4, a we wrześniu podamy kolejny preparat Pro 1 dla oczyszczenia organizmu.

Jeśli Ty i Twój pies borykacie się z problemami trawiennymi lub skórnymi – napisz – psiediety@ gmail.com – pomogę.

Dodaj komentarz