Czy Twój pies lub kot traci sierść? Naturalne metody leczenia wypadania włosów u psów i kotów

Dlaczego mój kot lub pies traci sierść? Wszyscy chcemy, aby nasze zwierzaki wyglądały wspaniale i bardzo niepokoi nas widok wypadającej u nich sierści. Wypadanie sierści u psów (znane jako łysienie u psów) jest częstym zjawiskiem, a naturalne środki polecane przeze mnie na ten problem mogą pomóc. Przyczyny wypadania sierści są różne, ale dzięki cierpliwości, właściwej diagnozie i zintegrowanemu podejściu do leczenia (łącząc naturalne leczenie z konwencjonalną opieką weterynaryjną) proces ten u psów i kotów można odwrócić. Gdy weterynarz ustali, DLACZEGO Twój kot lub pies traci sierść – zmiana diety, kilka naturalnych środków i szamponów może powstrzymać wypadanie i wspomóc wyrost nowej, błyszczącej sierści.

Powody wypadania sierści u psów i kotów – alergie pokarmowe i środowiskowe

Zarówno alergie pokarmowe, jak i środowiskowe mogą powodować wypadanie sierści u kotów i psów. Zwierzęta mogą również rozwinąć alergię na pchły, w której zwierzę rozwija reakcję alergiczną na ugryzienie. Zwierzęta z alergią z powodu silnego świądu drapią się, pojawiają się łyse plamy. Twój pies może mieć gorące punkty i owrzodzenia na skórze lub gryźć, lizać okolice odbytu. Wielu opiekunów zwierząt domowych jest sfrustrowanych, ponieważ zgłosili się do weterynarza, stosują zaordynowane przez niego leki, a mimo to problem nadal występuje, szczególnie podczas gorących letnich miesięcy. Koty i psy mogą zarazić się pchłami i wywołać alergię na pchły w najbardziej sterylnych domach. Pierwszym krokiem jest opanowanie wszelkich problemów z tymi stworzeniami. Po ich wykluczeniu ważne jest, aby rozważyć, na jakie inne pokarmy i alergeny środowiskowe zwierzę może być uczulone. Przestawienie zwierzaka na zdrową dietę  wraz ze stosowaniem kilku suplementów może zmienić jego życie.

Sucha skóra z powodu braku kwasów tłuszczowych omega-3. Stan zapalny jest jednym z czynników powodujących wypadanie sierści u kotów i psów oraz suchość skóry. Zwierzęta nie mogą wytwarzać niezbędnych kwasów tłuszczowych (NNKT), muszą pozyskiwać je z pożywienia. Dlatego dieta psa i kota powinna być uzupełniana odpowiednimi suplementami. Udowodniono naukowo, że kwasy tłuszczowe są pomocne w przypadku alergii i problemów skórnych. Chociaż miejscowe płukanki i szampony lecznicze mogą nieco złagodzić przykre objawy, należy przede wszystkim pomóc swojemu psu lub kotu od wewnątrz. Pierwszym krokiem jest podanie zwierzakowi wysoce terapeutycznego oleju rybnego wraz z odpowiednią dietą.  Olej rybny zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe zwane Omega 3. Zwierzęta z wypadającą sierścią i suchą skórą często mają niedobór kwasów tłuszczowych Omega 3.

Infekcje grzybicze lub bakteryjne. U zwierząt domowych często występują infekcje bakteryjne i grzybicze. Infekcje grzybicze są często przyczyną infekcji ucha. Wiele zwierząt rozwija infekcje drożdżakowe po zastosowaniu antybiotyków w przypadku infekcji bakteryjnej, więc jednoczesne leczenie obu jest często skuteczną strategią. Bakteryjne infekcje skóry zwykle pojawiają się, gdy zwierzę drapie i rani skórę, co umożliwia bakteriom zakażenie rany. Gorące punkty pojawiają się, gdy zwierzę zaczyna lizać i gryźć podrażniony obszar, tworząc otwartą ranę. Skóra traci sierść, a wielokrotne lizanie i gryzienie powoduje zaczerwienienie i stan zapalny. Gorące punkty są bolesne i mogą się szybko rozprzestrzeniać, więc jeśli je zauważysz, natychmiast zabierz zwierzaka do weterynarza. Najczęstszym rodzajem zakażenia grzybiczego są drożdżaki (Candida) Zakażenie Candida powoduje, że Twój pies drapie się, gryzie, potrząsa głową lub nieustannie liże genitalia, możesz też wyczuwać specyficzny zapach sera (nawet po kąpieli). Psy z infekcją drożdżakową skóry zwykle mają również przewlekłe infekcje ucha .

Pasożyty. Zarażenia pasożytami, takimi jak pchły, kleszcze i roztocza, mogą być również powodem wypadania sierści u Twojego kota lub psa. Wypadanie sierści może wystąpić w okolicach uszu, oczu, brzucha, ogona, powodując stan zapalny, swędzenie i zaczerwienienie. Z powodu obecności pasożytów sierść może stać się przerzedzona, cienka z powodu drapania i podrażnienia skóry. Pierwszym krokiem jest współpraca z lekarzem weterynarii w celu pozbycia się pasożytów.

Choroby endokrynologiczne.  Nadczynność tarczycy , niedoczynność tarczycy , choroba Cushinga , choroba Addisona może powodować wypadanie sierści u kotów i psów. Te warunki mogą być bardzo poważne i ważne jest, aby współpracować z lekarzem weterynarii w celu ustalenia najlepszego sposobu postępowania. Po postawieniu diagnozy pomocne mogą być suplementy wspomagające.

Naturalne środki zaradcze na najczęstsze przyczyny wypadania włosów u psów i kotów

Jeśli u Twojego zwierzaka występują łysiny lub wypadanie sierści, zasięgnij porady lekarza weterynarii. Z mojej strony mogę polecić suplementy pomocne w przypadku opisanych objawów. Pierwszym krokiem, aby pomóc Twojemu psu lub kotu w odbudowie sierści, jest uzyskanie właściwej diagnozy od weterynarza.

Objawy: swędzenie, drapanie, gorące punkty, łuszczenie, żucie, łysiny

Jeśli u Twojego psa lub kota zdiagnozowano alergię , może to być bardzo niekomfortowe dla Twojego zwierzaka. Zarówno alergie pokarmowe, jak i środowiskowe mogą powodować silne swędzenie i podrażnienie skóry u kotów i psów.

Objawy: sucha lub łuszcząca się skóra, stany zapalne, atopowe zapalenie skóry, łupież. . Dodając wysoce oczyszczone, biodostępne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 do karmy Twojego zwierzaka, skóra i sierść mogą odzyskać blask:

Objawy: gorące plamy, otwarte rany, czerwona skóra, łyse plamy

Gorące plamy z infekcji bakteryjnych mogą się szybko rozprzestrzeniać. W większości przypadków lekarz weterynarii będzie musiał przepisać antybiotyki, aby zabić bakterie. Ważne jest, aby stosować suplementy wspomagające odporność wraz z antybiotykami.

Objawy: drapanie, potrząsanie głową, lizanie genitaliów, serowy zapach, infekcje uszu

Drożdże przerost jest często spowodowany antybiotykami, które mogą zaburzać równowagę w naturalnej florze zwierzęcia, wilgotnych warunkach i nieodpowiedniej diecie. Typowe objawy drożdżaków to lizanie pachwin, łap, genitaliów, drapanie uszu, potrząsanie głową. Psy z drożdżakami mogą mieć przewlekłe infekcje ucha . Używając naturalnych suplementów przeciwgrzybiczych, możesz zabić przerost drożdży, zmniejszyć ciągłe lizanie podczas żucia i zapewnić swojemu zwierzakowi szybką ulgę.

Objawy: wypadanie sierści, brak energii , zwiększone pragnienie i oddawanie moczu, przerzedzona sierść, przebarwienia skóry.

Zmiany skórne i wypadanie sierści spowodowane zaburzeniami endokrynologicznymi mogą być poważne. Nadczynność tarczycy i niedoczynność tarczycy to zaburzenia równowagi hormonalnej, w których tarczyca wytwarza za dużo lub za mało tyroksyny, hormonu kontrolującego metabolizm. W chorobie Cushinga nadnercza wytwarzają zbyt dużo kortyzolu, hormonu walki lub ucieczki, który reguluje stres i apetyt. Inną chorobą autoimmunologiczną, która może wpływać na skórę, jest choroba Addisona – przeciwieństwo choroby Cushinga, w której wytwarza się za mało kortyzolu. Łysienie i towarzysząca tej dolegliwości czarna skóra, jest zaburzeniem równowagi hormonów płciowych, które powoduje symetryczne wypadanie włosów. Wszelkie zaburzenia endokrynologiczne powinny zostać ocenione i zdiagnozowane przez lekarza weterynarii. Po postawieniu diagnozy pomocne mogą być te suplementy wspomagające wraz z odpowiednia dietą.

Jeśli potrzebujesz wsparcia żywieniowego – napisz – psiediety@gmail.com

Z wdzięcznością.

Dodaj komentarz