Cykl artykułów – czy mogę podac psu – sardynki?

Sardynki są dobrym dodatkiem do posiłków psa. Pomagają im zachować piękną, lśniącą sierść. Posiadają również wiele cennych wartości odżywczych dobrych dla psów.

Wielkość psa będzie decydowała, ile sardynek powinien on otrzymać w ciągu dnia. Jedna puszka rybek zawierająca 25 kcal podawana raz lub dwa razy w tygodniu będzie odpowiednia porcja dla psa ważącego 20 kg. Większe psy powinny dostawać większe porcje i częściej. Podawanie rybek urozmaici także dietę psa.

Czy podawać psu sardynki? Odpowiedź – Tak.

Jeśli będziesz chciał podać psu sardynki z puszki pamiętaj, żeby nie były to sardynki w oleju czy we własnym sosie. Zawierają one bowiem dużo soli. Najlepiej jest kupić świeże sardynki i podać je psu po ugotowaniu. Należy też pamiętać o usunięciu z nich ości. To samo dotyczy ryb w puszkach.

Jeśli gotujesz sardynki psu możesz dodać do nich odrobinę oleju aby uprzyjemnić posiłek swojego ukochanego przyjaciela.

Zalety
Sardynki są bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3 i żeby nie straciły zbytnio tych dobroczynnych substancji należy podać je psu zaraz po otwarciu puszki lub po ugotowaniu. Nie przetrzymywać je w lodówce.

Spożywanie sardynek przez psy powoduje, że mają one piękną sierść i zdrową skórę. Czy wiesz, że sardynki są idealnie dla psów, które cierpią z powodu alergii lub zapalenie stawów? Tłuszcz z sardynek łagodzi sztywność stawów.

Sardynki pomagają we wzmocnieniu odporności psa i zmniejszają stany zapalne w organizmie. Chyba wszyscy wiedzą, że kwasy Omega 3 są idealne dla odżywienia mózgu więc sardynki podaje się często szczeniętom i psom starszym dla utrzymania go w dobrej kondycji.

Czy jest jakiś limit?


Psy są mięsożerne, a więc sardynki będą urozmaiceniem psiej diety. I ponieważ mają tak wiele zalet nie należy ich żałować psu. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

Niektórzy opiekunowie nie chcą podawać ryb swoim pupilom ze względu na intensywny zapach. Ale przecież on minie. Nie karmi się psa codziennie rybami ale innym rodzajem mięsa także. Jest to zazwyczaj wołowina i jagnięcina, indyk, kurczak. A jeśli pies dostanie do jedzenia sardynki dwa czy trzy razy w tygodniu, to na pewno nie będzie od niego mocno czuć, a wiele dobrego pies wtedy zyska.

Dziękuję Ci.

4 thoughts on “Cykl artykułów – czy mogę podac psu – sardynki?”

    1. Brakuje mi jeszcze tutaj odrobinę łodygi selera naciowego. Cukinia i seler działają odkwaszająco na organizm, przywracają jego prawidłowe pH. U. może popijać też sok z brzozy – ma rewelacyjne właściwości oczyszcząjące organizm. Sok można kupić w sklepie ze zdrowa żywością – taki bez cukru lub samemu pozyskiwać.

Dodaj komentarz