Masaż Twojego psa

Życie jest pełne niespodzianek!

 

2 lata temu postanowiłam wycofać się z praktyki zawodowej i przestałam masować.
Obecnie zajmuję się prowadzeniem gimnastyki w schorzeniach kręgosłupa i stawów.
 
Los chciał jednak inaczej. Jak już wiesz jestem opiekunką chorej na dysplazję stawów biodrowych Czarnej Terierki Rosyjskiej – Daszeńki.
 
 
 
Podjęłam wyzwanie rzucone mi przez los. Wróciłam do masowania. Moją pacjentką jest Daszeńka. Przybywa też coraz więcej opiekunów, którzy uczą się tego bardzo prostego i skutecznego masażu.
 
Masaż, którego uczę Opiekunów powstał na podstawie wieloletniej praktyki i doświadczeń, nie tylko moich ale i wielu moich przyjaciół. To cudowna składowa wielu technik i stylów masażu. Połączone razem, w różnych konfiguracjach, dają wspaniałe efekty terapeutyczne.
 

Ciało psa – układ kostny

Kręgosłup to podstawa psiego ciała, jego stan jest świadectwem zdrowia naszego pupila. Czy patrząc na rysunek nie odnosisz wrażenia, że cała reszta ciała to tylko uzupełnienie tej podstawy…

Ciało psa – mięśnie

O tym jak ważną rolę spełniają mięśnie w statyce i funkcji kręgosłupa nie trzeba nikogo przekonywać.
Są największym sprzymierzeńcem kręgosłupa.
 
Sprawne, silne, elastyczne i wytrzymałe sprawiają, że ciało psa
porusza się bez ryzyka urazu czy bólu.
Mięśnie odciążają kości i stawy, wyrostki kręgowe, krążki międzykręgowe i więzadła.
 
 
W niesprawnym mięśniu nie wytworzy się wymagana ilość energii i dlatego nie jest on w stanie powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Efekt – zesztywnienie mięśni oraz ograniczenie zakresu ruchu związane z odczuwanym bólem.
 

Masaż psa
„Świadomy dotyk”
Cena 89 zł

 

KUP TERAZ

30 minut wstępu teoretycznego
60 minut szkolenia video zaprezentowane na terierze rosyjskim
70 stron w formacie PDF
Po opłacie w ciągu 24 h do pobrania na swój komputer

 

Rdzeń kręgowy jest arterią łączącą cały układ nerwowy psiego organizmu.
Łączy wszystkie organy wewnętrzne z mózgiem.
 
Biegnie przez środek kręgosłupa i dlatego tak ważne jest aby nie uległ uszkodzeniu. Oddziaływanie jest wzajemne.
Poszczególne kręgi działają na organy wewnętrzne i odwrotnie organy działają na odpowiednio im przypisane kręgi.
  
Ta chronologia jest ustalona i po dokładnym badaniu będzie można łatwo ustalić pochodzenie bólu.
 

 

Metoda terapii, którą wkrótce zaproponuję, jest łagodnym sposobem leczenia, które szybko i trwale usuwa blokady w obrębie kręgosłupa i stawów.
  
Podstawą terapii jest korekcja różnicy długości kończyn oraz „prostowanie” kręgosłupa przede wszystkim w obrębie wyrostków kolczystych – niewielkich wyrostków w środkowej linii pleców.
  
W ten sposób można dotrzeć do każdego obsuniętego kręgu i w wielu przypadkach oszczędzić psu silnego bólu.
  
Uzupełnieniem powyższej terapii będzie masaż na i wzdłuż kręgosłupa oraz wykonywanie pewnych, określonych ruchów (prostowanie, rozkurczanie),
  
które złagodzą dolegliwości bólowe.
 
Jest to bardzo delikatny, głęboko relaksujący masaż dla psów cierpiących na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i psów w zaawansowanym wieku.

Masaż psa
„Świadomy dotyk”
Cena 89 zł

 

KUP TERAZ
30 minut wstępu teoretycznego
60 minut szkolenia video zaprezentowane na terierze rosyjskim
70 stron w formacie PDF
Po opłacie w ciągu 24 h do pobrania na swój komputer

 

Świadomy Dotyk
– masaż terapeutyczny

  
Co to jest? Świadomy Dotyk jest „miękką terapią manualną”, która polega na delikatnej korekcji ustawienia miednicy, poszczególnych kręgów i stawów obwodowych. Prawidłowo ukształtowany kręgosłup, jako podstawa  szkieletu oraz osłona rdzenia kręgowego, od którego odchodzą nerwy obwodowe, jest podstawą dobrego zdrowia oraz dobrego samopoczucia zwierząt.
  

Jak to działa? Podstawą dla zdrowego kręgosłupa powinna być funkcjonalnie równa długość kończyn dolnych oraz prawidłowo ustawiona miednica. Z tego powodu badanie i terapia  rozpoczyna się od badania i funkcjonalnej korekcji długości kończyn, przede wszystkim ustawienia stawów biodrowych, ustawienia kości miednicy, kości krzyżowej. Wszelkie funkcjonalne zmiany w wymienionych powyżej stawach mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowe ustawienie miednicy co z kolei może być przyczyną dysfunkcji poszczególnych kręgów kręgosłupa. 

  
W ten sposób może dojść do „zablokowań” kręgów, ucisku na nerwy obwodowe, zmian napięcia aparatu mięśniowo-więzadłowego, co z kolei jest częstą przyczyną powstania wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, bólowych. Do rotacji kręgów może dojść na całej długości kręgosłupa. Nieprawidłowo ustawiona miednica może być również przyczyną funkcjonalnych zaburzeń całego aparatu ruchu.
  
Jest to energetyczno-manualny masaż, który pozwala na usunięcie blokad organicznych i energetycznych. Polega on na delikatnym masowaniu okolic kręgosłupa, co działa rozluźniająco i relaksująco. Przesunięte kręgi mogą w ten sposób bezboleśnie trafić z powrotem we właściwe miejsca. Najczęściej stosuje się go przy stanach bólowych, spiętych mięśniach lub zablokowanych kręgach. Pomaga w leczeniu schorzeń aparatu ruchu, zwłaszcza w obrębie kości krzyżowej, a także usprawnia proces regeneracji krążków międzykręgowych.
 

Pracuje się na  całym kręgosłupie psa, od szyi (szyjny kręgosłup) do klatki piersiowej (kręgosłup piersiowy) i tylnego odcinka (lędźwiowego i krzyżowego), stymuluje się wiele punktów akupunktury  i punktów ujść nerwów wzdłuż kręgosłupa.
  
Czy boli? Leczenie jest przede wszystkim przyjemne, ale uwolnienie blokad może spowodować chwilowy dyskomfort. Pacjenci ludzcy opisują ten ból jako „dobry ból”. Zdecydowana większość pacjentów czworonożnych cieszy się bardzo z terapii i relaksuje się w trakcie zabiegu.
  
Co leczy? Masaż Świadomy Dotyk znajduje zastosowanie w: dyskopatiach, artrozach, dysplazji, przewlekłych bólach pleców i stawów,  stanach chorobowych organów wewnętrznych spowodowanych blokadami kręgosłupa.
  
U psów cierpiących na dysplazję oraz starszych psów po terapii zauważa się znaczną poprawę jakości życia. Psy te wykazują wzrost zainteresowania otoczeniem, następuje poprawa zdolności do wchodzenia po schodach i na ich ulubione miejsce na kanapie.
  
Świadomy Dotyk można również stosować z powodzeniem u psich sportowców, w celu usunięcia blokad, zanim spowodują one przewlekłe urazy.
 
 
Zapraszam Cię na moje warsztaty.
 
 
Bogusława Czarnowska

  

 

Masaż psa
„Świadomy dotyk”
Cena 89 zł
 
 
 
30 minut wstępu teoretycznego
60 minut szkolenia video zaprezentowane na terierze rosyjskim
70 stron w formacie PDF
Po opłacie w ciągu 24 h do pobrania na swój komputer

 

One thought on “Masaż Twojego psa”

Comments are closed.