Oczyszczanie psiego organizmu – teoria.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że Twój pies codziennie narażony jest na kontakt z wieloma toksynami, które gromadzą się w jego organizmie. Nadmiar tych toksyn powoduje przewlekłe zaparcia, biegunki, choroby nerek i wątroby, wysypki skórne, nowotwory, występowanie pasożytów jelitowych, zakażenia układu moczowego, problemy z sierścią i wiele, wiele innych…

Może warto więc pomóc mu uwolnić się od nadmiaru tych szkodliwych substancji.

Zdrowie Twojego pupila zależne jest od:

– zapewnienia mu pożywienia zawierającego wszystkie niezbędne składniki odżywcze,
– prawidłowego wchłaniania tych składników przez wszystkie komórki ciała,
– wyeliminowania wszystkich toksyn.

To niezwykle ważne aby poprzez właściwą dietę pies mógł wyeliminować wszystkie toksyczne odpady ze swojego organizmu, aby mógł być szczęśliwy i zdrowo żyć.

Jeśli karmisz swojego psa wysoko przetworzoną karmą, to jest bardzo prawdopodobne, że po pewnym czasie komórki i narządy ciała psa nie będą w stanie skutecznie funkcjonować. Z czasem toksyny będą gromadzić się w organizmie i zatruwać go od wewnątrz.

Jednym z najbardziej szkodliwych środków jest Ethoxyquin, który służy do stabilizowania tłuszczu w karmie. Jest to przeciwutleniacz używany także jako substancja konserwująca zbiory owoców przed wystąpieniem grzybów i pleśni. Pierwotne przeznaczenie – stabilizator gumy, jest także używany jako pestycyd, a także substancja konserwująca kolor w przyprawach. Najnowsze badania wykazały, że może również odpowiadać za ogólny spadek odporności organizmu, niektóre badania wskazują tę substancję jako rakotwórczą ponieważ powiązano go z wieloma rodzajami nowotworów u ludzi i zwierząt. Te przypadki wzrosły równolegle ze wzrostem wykorzystania Ethoxyquinu w komercyjnych karmach dla zwierząt domowych w ciągu ostatnich 25 lat. Składnik ten absorbuje wilgoć w jelitach, co prowadzi do powstawania chronicznych zaparć.

Czytając to pomyślałeś pewnie, że Was ten problem nie dotyczy, bo karmisz swojego psa najlepszą suchą karmą lub gotujesz mu albo karmisz surowym jedzeniem. To prawda. Ale czy wiesz, że toksyny nie pochodzą tylko z pożywienia.

Oto jakie „niespodzianki” czyhają na Twojego psa”

– w suchych karmach – ethoxyquin, BHA i BHT, glikol propylenowy, azotany i wiele innych wynalazków,
– adjuwanty, aluminiumhydroxid, rtęć, formaldehyd, nano – partykuły („technika genetyczna”) i inne trucizny to chemiczne substancje dodawane do szczepionek,
– woda z kranu,
– leki, antybiotyki,
– tworzywa sztuczne – zabawki, gryzaki,
– środki odkażające,
– nawozy, środki ochrony roślin – zwierzęta chodzą po trawniku, a następnie liżą łapy,
– środki pielęgnacyjne – chemikalia są wchłaniane przez skórę i zlizywane z sierści przez zwierzę.

I to wszystko gromadzi się w organizmie Twojego pupila.

Detoksykacja stymuluje uwalnianie tych toksyn, które gromadzą się w narządach, przede wszystkim w wątrobie i układzie trawiennym. Zapewne pomyślisz sobie, że przecież organizm psa ma możliwość ich wydalenia. Zgadzam się ale organizm ma także swoją wydolność, która przy nadmiarze toksyn może zawodzić.

Regularne stosowanie detoksykacji jest warunkiem zdrowia psów. Toksyny nagromadzone w ich narządach mogą zakłócać ich prawidłowe funkcjonowanie oraz są przyczyną powstawania przewlekłych chorób. Na szczęście, istnieje wiele łagodnych i skutecznych sposobów, aby pomóc psom wydalić nadmiar toksyn.

Przed przystąpieniem do oczyszczania organizmu swojego psa powinieneś pamiętać, że toksyny będą uwalniane przez te części ciała, które są najsłabsze. Na przykład jeśli Twój pies często drapie się, to podczas oczyszczania może dojść do nasilenia tej czynności. To znak, że toksyny wydalane są poprzez skórę.

Części ciała, które będą uczestniczyć w oczyszczaniu to skóra, jelita i nerki. Dlatego też niech nie zdziwi Cię silny zapach ciała i intensywny zapach moczu jak również jego ciemny kolor; stolec może być rzadki, pokryty śluzem lub krwią.

U niektórych psów może zwiększyć się ilość woskowiny w uszach, inne mogą posiadać nieświeży oddech, a jeszcze inne będą często puszczać niezbyt pachnące bąki.

Podczas oczyszczania na skórze mogą pojawiać się torbiele lub mogą ulec powiększeniu już istniejące. Niektóre psy mogą robić duże, miękkie kupki, różniące się od biegunki. Biegunka to sytuacja, z którą powinieneś udać się do zaufanego weterynarza. Luźny stolec zachowuje swoją konsystencję i formę, tylko nie jest twardy.

Dla niektórych opiekunów, detoksykacja może być przerażająca, a jeśli pies jest chory, to namawiam do współpracy ze swoim weterynarzem, który rozumie ten naturalny proces leczenia.

Często też, szczególnie dla osób początkujących, trudno jest odróżnić objawy spowodowane detoksykacją od zaistniałej choroby ponieważ objawy te są tym samym co choroba. W razie wątpliwości należy skonsultować się ze swoim weterynarzem.

Jeśli należysz do osób, tak jak ja, preferujących stosowanie jak najmniejszej ilości chemicznych leków, poinformuj o tym lekarza weterynarii. Nie musisz też z tego powodu czuć się zażenowany ponieważ to Ty płacisz rachunki i to Ty jesteś odpowiedzialny za zdrowie swojego pupila.

Efektem oczyszczania organizmu u psa jest często cofnięcie się istniejących u niego dolegliwości i poprawa jego samopoczucia.

Podam Ci dwie metody oczyszczania organizmu Twojego pupila.

Zapraszam więc do czytania kolejnego artykułu.

Dodaj komentarz