Suplementy w dolegliwościach pęcherza moczowego, nerek i wątroby cz. 4

 

Czy jesteś w stanie uwierzyć, że karmiąc swojego psa naturalną dietą uzyskasz 100% poprawę jego stanu zdrowia związanego z dolegliwościami pęcherza moczowego i nerek? Wierzę, że większość tych problemów można wyeliminować w naturalny sposób, za pomocą diety i odpowiednich suplementów. Gdyby nasze psy żyły kilkadziesiąt lat temu w środowisku gdzie gleby były bogate w osady mineralne, a rośliny zawierały bogactwo składników odżywczych, to byłyby dobrze odżywione.

Niestety obecnie jeśli chodzi np. o minerały sytuacja jest wręcz dramatyczna. Witaminy są wytwarzane przez rośliny, minerały – niestety, nie. Pobierane są one przez rośliny z gleby i wody. Bardzo często jednak ich tam nie ma, bowiem gleby są wyjałowione, zanieczyszczone ołowiem, innymi metalami ciężkimi i radioaktywnymi.

Nawet ekologiczna żywność nie zawiera wszystkich minerałów, których rośliny potrzebują aby uzyskać pełnię bogactwa składników odżywczych, ponieważ minerały nie są wprowadzane z powrotem do gleby wraz z materią organiczną.

Korzyści zdrowotne dla Twojego psa związane z przyjmowaniem suplementów.
1) Usuwają nieprawidłowe rodzaje / ilości drobnoustrojów, pasożytów jelitowych (patogenów bakteryjnych, przerost flory bakteryjnej w jelitach, takich jak drożdże i antygenów) -uszczelniają „przeciekającą” błonę jelitową.

2) Usprawniają pracę układu trawiennego i wydalniczego za pomocą przyjaznych bakterii – bakterii symbiotycznych i bakterii przewodu pokarmowego (L. acidophilus, B. bifidus, L. planetarium, L. salivarius, L. bulgaricus, itp.) oraz poprzez enzymy trawienne i włókna.

3) Zastępują lub zwiększają ilość składników odżywczych niezbędnych do wspierania leczenia śluzówki jelit jak również uzupełniają niedobory energii w organizmie. Wspierają system detoksykacji wątroby poprzez obecność przeciwutleniaczy i poprzez pełnowartościowe odżywianie.

Suplementy organiczne są doskonałymi środkami do leczenia chorób pęcherza, nerek i wątroby.

Czy wiesz jaka jest różnica w jakości suplementów dostępnych na rynku?

Niektórzy lekarze weterynarii czasami zalecają suplementy służące do wspierania lepszego trawienia, lepszego odżywiania i lepszą ochronę przed stresem oksydacyjnym. Niestety są to suplementy wyprodukowane przez laboratoria chemiczne i co gorsza, są to preparaty składające się z pojedynczych składników np. cynk, miedź, witaminy B, C, E, beta karoten.

Nie wierz w to że, witaminy i minerały powinny być podawane Twojemu psu jako pojedyncze składniki i co gorsza, że powinny być sztucznym wytworem. Witaminy są skomplikowane, są ściśle ze sobą powiązane i tylko wtedy spełniają swoje terapeutyczne zadanie. Natura stworzyła je jako jedną całość, a nie pojedyncze części żywności. I tylko w takiej postaci przyniosą największą korzyść dla psiego zdrowia. Aby organizm prawidłowo funkcjonował witaminy muszą również współdziałać ściśle z pierwiastkami śladowymi, minerałami, białkami i innymi elementami odżywczymi.

Żaden pojedynczy składnik odżywczy nie poprawi kondycji Twojego psa, może mu
jedynie zaszkodzić.

Jakie suplementy będą Ci potrzebne do terapii dolegliwości pęcherza moczowego, wątroby i nerek?

  1. Probiotyki.

Badania związane z wykorzystaniem probiotyków w zapobieganiu i leczeniu kamicy moczowej, a także przewodu pokarmowego u psów okazały się niezwykle skuteczne. Probiotyki są suplementami diety składającymi się z miliardów żywych  mikroorganizmów, które oddziałują na zdrowie zwierząt.

Należy zapewnić psu odpowiednie dawki do spożycia przyjaznych bakterii. Jeśli jesteś dopiero w początkowym etapie terapii pęcherza moczowego, nerek i wątroby Twojego psa, powinieneś uzupełnić jego dietę w dużą ilość probiotyków (acidophilus, bifidus i innych rodzajów przyjaznych bakterii). Zacznij od małych ilości acidophilus na czczo (najlepiej) lub z posiłkami i stopniowo zwiększaj ich ilość.

  1. Algi – składniki odżywcze.

Ten mikroskopijny, jednokomórkowy glon o wielkości od 2 do 12 mikronów zawiera ponad 70 substancji o wysokim znaczeniu biologicznym dla organizmu. Wyjątkowo bogate spektrum substancji odżywczych: niezbędne aminokwasy, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, liczne cenne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe.

Wyjątkowość zapewnia algom:
– Zawartość substancji unikalnych, gdzie indziej nie występujących: CGF(Chlorella Growth
Factor)

– prebiotyk,

Sporopollein – substancja mająca zdolność bezpowrotnego wiązania metali ciężkich oraz toksyn,
– Chlorelli – substancja zapobiegająca rozwojowi niektórych bakterii.
– Substancje zawarte w wysokiej obfitości: witaminy, minerały – jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu

W tym mikroskopijnym organizmie zamknięta jest niezwykła energia biologiczna.

  1. Antyoksydanty – przeciwutleniacze.

Koenzym Q10 – to rozpuszczalny w tłuszczach przeciwutleniacz. Stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. W związku z właściwościami przeciwutleniającymi oraz wzmacniającymi odporność Q10 okazuje się skuteczny dla psów alergików lub psów chorych na dolegliwości wywołane nadmiarem toksyn w organizmie. Podobnie jak liczne inne naturalne składniki odżywcze, Q10 umożliwia rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych psa, sprawiając czasami wrażenie „cudownego leku”. Owa „cudowność” jest niepojęta dla tych, którzy nie rozumieją istoty procesów fizjologicznych.

  1. Enzymy trawienne.

Kluczem do skutecznego leczenia zakażenia dróg moczowych jest powstrzymanie procesu zapalnego w organizmie. Terapia enzymatyczna jest najlepsza w leczeniu takich stanów. Zaletą tej terapii jest to, że zmniejsza ona ból, obrzęk i stan zapalny bez efektów ubocznych jakie występują po stosowaniu leków.

W terapii zakażenia dróg moczowych, wątroby i nerek stosuje się systemowa terapię enzymatyczną. Przy pomocy„systemowej enzymoterapii” można wkroczyć w różne etapy procesu chorobowego i to przy jednoczesnym zauważalnym niskim odsetku skutków ubocznych. Można ją wdrożyć w określonych sytuacjach, gdyż ustalono i zbadano już zasadnicze mechanizmy działania enzymów i wynikające z nich implikacje.

Dzięki enzymom systemowym można osiągnąć następujące cele lecznicze:
– Enzymy przyspieszają między innymi leczenie zapaleń, niwelują zaburzenia ukrwienia, wzmacniają funkcjonowanie ustrojowych sił obronnych, mobilizują działanie mechanizmów samonaprawczych i ograniczają zagrożenie zdrowia.

– Enzymy sprowadzają „zdezorientowane” siły obronne organizmu, jak np. w chorobach autoimmunologicznych z powrotem na właściwy szlak, zwalczają wirusy, nawet pomagają organizmowi „namierzyć” komórki nowotworowe oraz w miarę możliwości je zniszczyć.

Enzymy mogą być stosowane zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce. Działają najskuteczniej, gdy są wchłaniane z jelita cienkiego i rozprowadzane po całym organizmie.

Wybór skutecznych enzymów dla Twojego psa.

Dobry suplement enzymatyczny powinien w swoim składzie zawierać rozmaite enzymy np. bromelaina i papaina, które posiadają właściwości przyśpieszające gojenie, przeciwzapalne i łagodzące.

Jeśli masz pytania lub jesteś gotowy do przeprowadzenia korekty diety Twojego psa z zastosowaniem naturalnych suplementów, bo dotychczasowe metody leczenia nie przynoszą spodziewanych efektów – napisz do mnie.

Dziękuję.

2 thoughts on “Suplementy w dolegliwościach pęcherza moczowego, nerek i wątroby cz. 4”

Dodaj komentarz