Glukozamina.

Glukozamina dla psów jest naturalnym suplementem, który może być podany psom z objawami zapalenia stawów lub starszym jako środek profilaktyczny.

Jeśli zaczynasz czuć się trochę sztywny w swoich stawach, możesz rozważyć użycie suplementów glukozaminy. Po pewnym czasie stosowania poczujesz ulgę.

Glukozamina jest również bardzo dobra na dolegliwości stawów u psów.

Ale co to dokładnie jest „Glukozamina”?

Glukozamina to substancja, która bierze udział w budowie chrząstek, a także chroni i wzmacnia stawy, łagodząc ich ból i sztywność. Organizm sam wytwarza glukozaminę, ale żeby osiągnęła dawki lecznicze, należy przyjmować ją w postaci preparatów.

Glukozamina ma dość prostą budowę cząsteczkową, jest to aminowa pochodna glukozy. Występuje w dużych stężeniach w stawach i tkance łącznej, gdzie organizm wykorzystuje ją do budowy bardziej skomplikowanych cząsteczek, które są niezbędne do odtwarzania uszkodzonych chrząstek oraz utrzymywania zdrowych w dobrym stanie.

Wraz z wiekiem u naszych psów produkcja glukozaminy zostaje spowolniona. To, w połączeniu z normalnym zużyciem psich stawów, powoduje powstawanie zwyrodnień w postaci zapalenie kości i stawów .

Dobrą wiadomością jest to, że badania wykazały, że dostarczanie suplementów glukozaminy dla psów pomaga w odbudowie chrząstki, i przywraca prawidłowe funkcjonowanie stawów. W istocie siarczan ten bierze udział w powstawaniu nowej ochronnej warstwy chrząstki. Jak wykazały badania, siarczan glukozaminu jest lepszy od typowych środków na zapalenie stawów – specyfików zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi. Podczas kuracji z ich zastosowaniem ustępują wprawdzie ostre objawy, ale stan samych stawów nie ulega poprawie. Poza tym leki te mają przykre skutki uboczne i mogą doprowadzić u Twojego psa do np. krwawienia z przewodu pokarmowego. Siarczan glukozaminy nie posiada skutków ubocznych i w okresie 3 – 6 tygodni redukuje symptomy chorobowe skuteczniej niż niesteroidowe leki.

Następnym bardzo korzystnym środkiem dla stawów Twojego psa może być siarczan chondroityny. Niedawno dowiedziono, że bardzo skutecznie leczy on zapalenie stawów. Preparat ten, po zastosowaniu do pyszczka przyswajany jest tylko w 12 procentach, nie tylko łagodzi objawy ale również redukuje przyczynę stanu zapalnego.

Dotychczas nie ustalono jeszcze, który z tych dwóch związków działa skuteczniej, oba jednak wykazały swoją przydatność terapeutyczną.

Glukozamina i chondroityna w połączeniu z MSM (metylosulfonylometan – źródło siarki) ma znaczące działanie przy regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach. Nadaje jej odpowiednią elastyczność i wspomaga ich funkcjonowanie.

Terapia lecznicza u psów może trwać kilka tygodni. Początkowo powinieneś podawać swojemu psu „dawkę nasycającą” przez kilka tygodni, a następnie w miarę poprawy zdrowia przejść na dawkę podtrzymującą.

Pamiętaj, że raz rozpoczęty proces degeneracji stawów u Twojego psa już nie ustąpi. Dlatego suplementacja glukozaminą i chondroityną powinna trwać do końca życia Twojego psa. Jeśli przerwiesz kurację zapalenie stawów powróci i spowoduje pogłębienie choroby zwyrodnieniowej.

Korzyści z glukozaminy dla psów.

– Glukozamina działa przeciwzapalnie, co pomaga w zmniejszeniu bólu u psów

– Skutki uboczne są bardzo rzadkie

– Pomaga przywrócić w naturalny sposób zdrowie stawów oraz zwiększenie ich mobilności

– Poprawia smarowanie w stawach Twojego psa

– Może zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę stosowania niesterydowych środków przeciwbólowych , które mają wiele efektów ubocznych, nie leczą choroby tylko zmniejszają ból.

Jaka postać glukozaminy jest lepsza dla Twojego psa?

W sklepach zoologicznych glukozamina występuje w postaci kapsułek i jako żel.

Co będzie lepsze?

Postać płynna glukozaminy będzie zdecydowanie lepsza dla Twojego psa ponieważ będzie łatwiej przyswajana przez psi organizm.

Według badań, szybkość wchłaniania witamin i minerałów w tabletkach do krwi wynosi tylko 8%, natomiast aż 98% w formie ciekłej.

Obecnie na rynku jest bardzo dużo preparatów. Powinieneś wybrać taki, który będzie najodpowiedniejszy dla Twojego pupila.

Środki ostrożności.

Glukozamina nie powoduje efektów ubocznych i możesz spokojnie podawać ją swojemu psu. Istnieją jednak dwa wyjątki, które powinny być skonsultowane z zaufanym lekarzem weterynarii, przed zastosowaniem terapii, a jest to:

– psy chore na cukrzycę nie powinny przyjmować glukozaminy, ponieważ powstaje ona z glukozy.

– psy mające problem z krzepnięciem krwi powinny przyjmować glukozaminę pod nadzorem lekarza. Glukozamina przedłuża proces krzepnięcia.

2 thoughts on “Glukozamina.”

Dodaj komentarz