Czym jest detoksykacja ?

Detoksykacja to proces, dzięki któremu organizm eliminuje toksyny.

Toksyny można znaleźć w żywności, która zawiera złej jakości składniki, konserwanty, dodatki, sztuczne aromaty, sztuczne barwniki i inne niepożądane wypełniacze.

Toksyny można również znaleźć w powietrzu, którym oddychamy, wodzie, którą pijemy, oraz w lekach, w tym szczepionkach.

Toksyny można znaleźć również w gospodarstwie domowym np w dywanach! W dywanach obecne są chemiczne środki, a niektóre z nich są produkowane przez firmę znaną jako Monsanto. Monsanto to firma, która produkuje takie produkty, jak Roundup, Ethoxyquin, bydlęce hormony wzrostu, genetycznie modyfikowaną żywność i wiele innych.

Wróćmy do dywanów. Problemem jest to, że nasze zwierzęta leżą na nich, a ich nosy są narażone na wdychanie toksyn i to samo dotyczy niemowląt i małych dzieci.

Kolejnym źródłem substancji chemicznych, o których powinniśmy wiedzieć, są nawozy na trawnikach. Psy codziennie biegają i bawią się na trawie, z kolei koty chodzą po niej i jeśli są polujące to zjadają myszy, które upolowały w być może spryskanej trawie. Tak więc toksyny służące do pryskania trawników i pestycydy mogą być wchłaniane przez skórę zwierząt. Na Zachodzie w niektórych miastach zakazano stosowania oprysków chemicznych trawników. W Polsce ta metoda walki z chwastami rozpoczyna się. Staje się modna.

Nie ma wątpliwości, że toksyny są wszędzie wokół nas, ale w wielu przypadkach najczęściej pochodzą z żywności, którą my i nasze zwierzęta zjadamy. Dlatego z uporem maniaka powtarzam – kupuj dla siebie i swoich zwierząt produkty pochodzące z ekologicznych gospodarstw

Staraj się zminimalizować ilość toksyn, które dostają się do organizmu, aby pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia, ponieważ wiele problemów zaczyna się gdy organizm nie jest w stanie wyeliminować ich nadmiaru. Toksyny stają się więc mniejszym problemem, jeśli organizm może je skutecznie wyeliminować. Zdarza się to jednak bardzo rzadko.

Niestety, w dzisiejszych czasach ogromna liczba psów i kotów choruje na ludzkie choroby , gdzie we wcześniejszych czasach należały one do rzadkości. Zatem należy się zastanawiać, czy chore zwierzęta skutecznie eliminują toksyny?

Wielu opiekunów, którzy zdecydowali się skorzystać z dietoterapii pod moim nadzorem już wie, że większość psów i kotów, które przechodzą na zdrowe jedzenie zacznie się odtruwać.

Gdy zaczniesz karmić Twojego psa lub kota odpowiednim pokarmem to zwierzak będzie czerpał korzyści ze zdrowych składników odżywczych znajdujących się w tym pokarmie. To z kolei pomoże Twojemu czworonożnemu przyjacielowi zdobyć siłę niezbędną do wyparcia tego, czego nie chce jego organizm  czyli toksyn.

Kiedy karmi się zwierzęta niskiej jakości produktami, do ich organizmu trafiają nie tylko toksyny, ale także nie ma on siły, aby skutecznie je eliminować. W rezultacie toksyny są magazynowane w ciele, co z kolei prowadzi do problemów zdrowotnych.

Jednakże, gdy organizm otrzymuje zdrowe paliwo odżywcze potrzebne do wykonania pracy, organizm szybko rozpoczyna sprzątanie swojego domu, a toksyny zaczynają opuszczać ciało. Eliminowanie toksyn z kolei może pomóc zwierzęciu osiągnąć zdrowie i dobre samopoczucie.

Dostarczając zdrowej żywności i naturalnych suplementów diety, umożliwiasz swojemu pupilowi rozpoczęcie „sprzątania domu”. Zdrowa żywność pomaga zwiększyć przepływ składników odżywczych, tlenu, enzymów i wielu innych składników do komórek organizmu, jednocześnie pobudzając układ odpornościowy.

To właśnie wtedy, gdy ciało zaczyna naprawdę porządkować dom, ujrzysz jak wielką moc posiada zdrowa żywność i dodanie do niej suplementów odżywczych. Wiedzą o tym i doświadczyli dobrodziejstwa zdrowej diety opiekunowie, którzy korzystali z mojej pomocy.

Jakie objawy mogą pojawić się podczas detoksyfikacji?

Cóż, detoksyfikacja może przebiegać na wiele różnych sposobów, a toksyny mogą być wydalane różnymi częściami ciała. Zwykle zwierzęta domowe detoksykują poprzez tę część ciała, która jest najsłabsza.

Ostatnio w jednej z grup propagującej surowe żywienie psów, poddano krytyce moją wypowiedź na temat detoksyfikacji. To smutne, że w dzisiejszych czasach są osoby, którym trudno jest pojąć, czy nie zdają sobie sprawy z istniejących zagrożeń.

Moi Drodzy dla mnie administratorka tej grupy nie jest żadnym autorytetem. Za to autorytetem  dla mnie są weterynarze, którzy stosują naturalne metody leczenia w swojej praktyce. Jednym z nich jest dr Pitcairn.

Dr. Pitcairn, DVM – autor „Przewodnika po zdrowiu dla psów i kotów”, w swojej ksiązce napisał kiedy twój zwierzak nareszcie zje naprawdę świeże, pożywne jedzenie z minimalnymi zanieczyszczeniami, dziwne rzeczy się wydarzają

Najbardziej lubię, kiedy podczas prowadzenia detoksykacji zwierzaka, często ktoś pisze lub dzwoni do mnie i mówi: ” O rany widziałem/łam robaki w kupie! Coś niesamowitego!”

Uwielbiam słyszeć zdumienie ludzi,którzy podekscytowani informują mnie, że widzieli robaki w kale swojego zwierzaka, czyli jest to taki wizualny obraz działania zdrowej żywności.

Wielu opiekunów decyduje się podać swoim zwierzętom środek odrobaczający, aby pozbyć się robaków. Niestety, te tabletki do odrobaczania odnoszą się tylko do objawów. Kiedy opiekunowie widzą, że robaki opuszczają ciało bez użycia leków, zaczynają wierzyć w znaczenie zdrowej żywności. Zaczynają rozumieć, jak zdrowe jedzenie pomaga i uzdrawia cały organizm pupila.

Chciałabym, aby każdy opiekun mógł doświadczyć tego naturalnego procesu odrobaczania, ponieważ nie ma lepszego narzędzia aby zobaczyć na własne oczy ile dobrego uzyskuje się podczas detoksyfikacji.

Czasem organizm wydala również duże ilości śluzu. Wypływ śluzu z kałem, czasem widoczny też wypływ przez oczy lub przez nos są dodatkowymi oznakami, że ciało oczyszcza się.

Powyżej napisałam, że pies lub kot detoksykuje poprzez te części ciała, które są najsłabsze. Na przykład, jeśli Twój pupil ciągle się drapie z powodu świądu, to podczas detoksyfikacji objaw ten może się nasilić, zanim zniknie. Toksyny w tym przypadku wychodzą przez skórę.

Narządami, którymi odbywa się większość detoksykacji to skóra, okrężnica i nerki. W czasie oczyszczania Twoje zwierzę może wydzielać silny, nieprzyjemny zapach ciała. Dotyczyć to może również oddawanego moczu; mocz może stać się ciemny, a stolce mogą być pokryte śluzem lub krwią.

Dodatkowo u niektórych zwierząt może pojawić się wypływ woskowiny z uszu o niezbyt przyjemnym zapachu, podczas gdy u innych może pojawić się nieświeży oddech lub zwiększenie ilości wydalanego gazu.

Detoksykacja może również spowodować pojawienie się torbieli lub ich powiększenie, jeśli są już obecne. Niektóre psy lub koty mogą oddawać luźne stolce, które różnią się od biegunki. Biegunka to sytuacja, z którą Twój weterynarz powinien sobie poradzić. Miękkie stolce zachowują konsystencję i formę ale nie są tak ukształtowane jak prawidłowy stolec.

Istnieje wiele różnych objawów detoksykacji – może to być też np. posmutnienie lub  nadmierne pobudzenie. Objawy oczyszczania mogą pojawić się w ciągu jednego dnia i następnego zniknąć lub mogą rozpocząć się po 3 tygodniach oczyszczania i potrwać kilka dni lub kilka tygodni.

W rzeczywistości ciało znajduje się w stanie ciągłej detoksykacji. Gdyby organizm nie oczyszczał się zwierzęta umierałyby.  Za każdym razem, gdy pies i kot wypróżnia się lub oddaje mocz, ich ciało oczyszcza się. Detoksyfikacja nie jest skomplikowanym procesem. Chodzi o to, że gdy Twój pies lub kot zacznie otrzymywać zdrowe pożywienie,  to ich ciało będzie miało moc odżywczą, aby samodzielnie oczyścić się.

Pod wieloma względami wszyscy doświadczaliśmy detoksykacji . Przeziębienie jest formą detoksykacji. Wystarczy pomyśleć o wszystkich objawach, które pojawiają się podczas przeziębienia.

Współczesna medycyna tłumi zdolność organizmu do eliminowania toksyn. Zaaplikowane leki sprawiają, że wszystko jest w porządku, na pozór, ponieważ symptomy choroby zniknęły, ale w rzeczywistości jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić – tłumić objawy!  Twoim celem ma być wydalenie toksyn, a nie ich chowanie w zakamarkach ciała!

Aby pomóc w wizualizacji zdrowia bardzo często przytacza się górę lodową.

 

To co widać nad wodą to objawy. Ale to, co jest poniżej wody, to najbardziej niebezpieczne – podstawowe problemy. Współczesna medycyna tłumi jedynie objawy i ignoruje podstawowe problemy zdrowotne. Kiedy organizm zaczyna oczyszczać się, objawy zaczynają znikać, ponieważ ciało dąży do usunięcie przyczyny lub problemu. Detoksykacja to potężna siła. Na zewnątrz nasze zwierzę może wydawać się zdrowe lub mieć minimalne problemy zdrowotne. Ale to, co dzieje się wewnątrz jego organizmu, to jest prawdziwy problem i właśnie ten problem, ciało zaczyna eliminować podczas detoksykacji.

W okresie detoksykacji musimy pozwolić by toksyny opuściły ciało. Jak mówi doktor Pitcairn – jeśli ingerujemy w ten proces poprzez wstrzyknięcie antybiotyku lub jakiegoś sterydu zwierzęciu, system obronny nie zostanie wykorzystany.

Dla niektórych opiekunów detoksyfikacja może być przerażająca, dlatego dobrze byłoby pracować z holistycznym weterynarzem, który całkowicie rozumie ten naturalny proces. Mam takich weterynarzy i odsyłam do nich lękliwych opiekunów.

Detoksyfikacja może być przerażająca dla niektórych opiekunów ponieważ nie znają oni naturalnych zdolności uzdrawiania organizmu. W dzisiejszych czasach leczenie opiera się na lekach, aby tłumić objawy. W rezultacie, gdy zaczyna się detoksyfikacja i widzimy symptomy, ogarnia nas strach, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku śluzu lub krwi na stolcu.

Detoksykacja jest procesem naturalnym, ale jeśli pojawią się problemy, niepokojące opiekuna, najlepiej jest pracować z weterynarzem, który w pełni rozumie to naturalne lecznicze działanie.

Jak mówi doktor Pitcairn – „najlepiej jest pracować z weterynarzem, który podczas oczyszczania organizmu nie zastosuje antybiotyków, sterydów i leków przeciwhistaminowych.”  W Polsce jest niewielu takich weterynarzy.

Każdy weterynarz, który twierdzi, że zna medycynę holistyczną, powinien zrozumieć detoksykację. I tutaj niespodzianka. Większość weterynarzy decyduje się na współpracę ze mną ponieważ widzą efekty stosowanej przeze mnie dietoterapii. Chylę czoła przed nimi.

Oddzielenie objawów wywołanych przez detoksykację od poważnej lub drobnej choroby  może być trudne. Pod wieloma względami detoksykacja i choroba są jednym i tym samym. W razie wątpliwości należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Jeśli jesteś opiekunem, który preferuje używanie minimum lub żadnych leków, powiedz o tym swojemu weterynarzowi. Nie  wstydź się mówić mu o swoich preferencjach zdrowotnych, a poza tym to Ty płacisz rachunek.

Jeśli nie masz pewności, czy objaw detoksykacji  to choroba czy oczyszczanie organizmu, odpowiedz sobie na dwa pytania

  1. Czy energia i ogólny wygląd Twojego psa lub kota zmniejsza się i pogarsza?
  2. Czy sądzisz, że oprócz detoksykacji dzieje się coś innego?

Jeśli odpowiesz „tak” na jedno lub oba, natychmiast skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Zatem co miała na myśli administratorka apelująca do opiekunów aby omijali mnie szerokim łukiem?

Trzeba mieć wiedzę i doświadczenie aby przeprowadzić oczyszczanie organizmu zwierzęcia. A ja takowe posiadam.

Przyznam, że regułek i wzorów chemicznych uczyłam się czterdzieści lat temu. I wiecie co? Regułki i wzory chemiczne nie pomogły mi w walce z nowotworem. Za to detoksyfikacja lub oczyszczanie organizmu, jak kto woli, zdecydowanie tak.

Z wdzięcznością 🙂

Dodaj komentarz