Witaminę D uzupełni słońce, Ty podawaj psu minerały

NADCHODZI OKRES najdłuższego dziennego działania słońca na organizm zwierząt. Okres ten kończy się przesileniem letnim 21 czerwca o godzinie 12.51:17, kiedy rozpoczyna się astronomiczne lato. Pomimo tego, że zwierzęta nie opalają się, potrzebują słońca do konwersji substancji tłuszczowych w hipodermie na witaminę D. Jest ona niezbędna nie tylko do odkładania się minerałów w kościach, ale równocześnie jestaktywatorem układu immunologicznego w organizmie. Dostateczne zaopatrzenie w tą naturalną formę witaminy D w tym czasie określa, jak odporne będzie zwierzę w niesprzyjających porach roku, a przede wszystkim następnej zimy.

Naturalne tworzenie tej witaminy można co prawda zastąpić podając go w formie np. preparatu Omegavet, ale organizm sam kieruje optymalną produkcją i wykorzystaniem tej witaminy podczas tworzenia witaminy D pod wpływem naświetlania.

Dlaczego by tego nie wykorzystać? W takie słoneczne dni bardziej potrzebne jest dostarczenie minerałów, aby witamina ta miała na co działać. Dlatego teraz najbardziej odpowiednim preparatem jest Skelevet, który dostarcza łatwo przyswajalne minerały kostne i kolagen.

Tak jak sama witamina D, Skelevet działa na wzmocnienie układu immunologicznego i ogólnej odporności zwierzęcia. Główny preparat na ten okres powinien działać na kości, zęby i wybudowanie dobrej odpowiedzi immunologicznej. Kryteria te spełnia bez reszty Renovet oraz Kingvet.

U drapieżników cierpiących na niewydolność nerek, które objawia się zwiększoną ilością moczu oraz zwiększonym pragnieniem, Renovet może zwiększyć utratę płynów i dlatego konieczne jest wcześniejsze przygotowanie Regavetem (podawanym w zależności od intensywności oddawania moczu – jeden do trzech tygodni).

Po minimalnie tygodniowej przerwie, ale lepiej po przynajmniej dwóch tygodniach przerwy, kiedy organizm zwierzęcia już zapamięta działanie Regavetu do odnowy metabolizmu tkanki nerkowej, można bez obaw zastosować Renovet. U starszych zwierząt możemy podawać Kingvet, którynie działa na zwiększone  wydzielanie moczu i jest bezpieczniejszym zastępstwem Renovetu, nawet bez wcześniejszego przygotowania Regavetem.

W czerwcowych dniach ma jednak Renovet także inne zalety. Anginy letnie występują nie tylko u człowieka, ale też u zwierząt domowych. Renovet jest specyficznym preparatem, który potrafi zatrzymać rozwój tej choroby. Przeważnie wystarczy podawać przy pierwszych objawach jeden do maksymalnie trzech dni i dlatego u zwierząt starszych nie jest konieczne przygotowanie Regavetem. Nie możemy też zapominać o użądleniu przez pszczołę, osę czy nawet szerszenia. Tutaj niemal natychmiastową ulgę przyniesie miejscowe zastosowanie Imunovetu równocześnie z zastosowaniem wewnętrznym. Może zapobiec nawet burzliwym reakcjom łącznie z alergicznymi. Ponownie, z powodzeniem będzie mu sekundować Skelevetze swoim działaniem przeciwzapalnym.

Wieczorne spacery po górskich łąkach, w pobliżu stawów i cieków wodnych są w tych dniach naprawdę piękne. Towarzyszą im jednak liczne ataki krwiożerczych owadów.

Gynevet podawany wewnętrznie będzie długotrwale działać odpychająco na te owady, a w połączeniu z szamponem Epivet zaoferuje godną zaufania ochronę przed uciążliwymi owadami. Człowiek będzie miał czego zazdrościć swojemu pupilowi, ale nie jest to konieczne. Dla człowieka także preparaty Energy znajdą rozwiązanie.

Napisz do mnie udzielę Ci porad w jaki sposób korzystać z wymienionych preparatów, nie tylko latem.

Żródło – energy.poland

Z wdzięcznością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *