Rewolucja w misce cz. 3 – przepis podstawowy.

Przepis podstawowy to 75% surowego mięsa i 25% surowych lub gotowanych warzyw. Zalecany podział mięsa to 35% mięśni, 20% podrobów i 20% tłuszczu i 25% warzyw.

Jeśli w jednym dniu podasz więcej mięsa, a mniej warzyw i odwrotnie – nie martw się. Ciało doskonale pamięta. Powyższe wartości procentowe to wytyczne, których potrzebujesz do zdrowego karmienia Twojego psa. Nie musisz ich tak ściśle przestrzegać. Czy Ty dokładnie odmierzasz swoje porcje jedzenia? Nie? Tak więc nie przesadzaj również z psimi porcjami. To wielkość orientacyjna.

Różnorodność jest zalecana

Ważne jest abyś codziennie podawał inny rodzaj produktów spożywczych. Każdy rodzaj mięsa i każde warzywo ma swój konkretny zestaw składników odżywczych więc ta różnorodność jest bardzo wskazana. Nie powinieneś karmić psa tym samym rodzajem mięsa nie więcej niż 2 dni z rzędu. Postępuj tak jakbyś to robił dla siebie.

Gotowe posiłki

W Polsce istnieją firmy produkujące surowe karmy dla psów. Jeśli nie chcesz samodzielnie przygotowywać posiłków możesz skorzystać z ich bogatej oferty.

Pamiętaj jednak o podstawowym zaleceniu 75% mięsa i 25% warzyw. Ten podstawowy przepis został stworzony dla wszystkich psów i tych zdrowych i chorych jak również dla szczeniąt, psów dorosłych i seniorów. Chore psy mogą otrzymywać więcej mięsa – 85% i mniej warzyw 15%. Zasada pozostaje zawsze taka sama. Oczywiście nie należy zapominać o suplementach organicznych.

Posiłek przygotowywany samodzielnie

Przygotowanie samodzielnie posiłku zajmie Ci około 10 minut. Możesz także przygotować jego
większą ilość i po prostu go zamrozić

Jeśli chcesz otrzymać 1 szklankę karmy dla swojego psa, potrzebne Ci będzie 3/4 szklanki mięsa i 1/4 szklankę warzyw.

Jeśli potrzebujesz 4 szklanek to potrzeba 3 szklanek mięsa i 1 szklankę warzyw.

Jeśli Twój pies jest większy i nie zadowoli się powyższymi wielkościami przygotuj mu karmę z 8 szklanek i wtedy będzie to 6 szklanek mięsa i 2 szklanki warzyw.

Dla olbrzymów będą to oczywiście większe ilości.

Mięso i warzywa należy zmieszać ze sobą i podać psu. Jeśli Twój pies, tak jak mój wymaga picia większej ilości wody, możesz ją dolać do takiego posiłku. To wspaniały pomysł.

Pamiętaj, że w podstawowym programie odżywczym stosunek mięsa do warzyw wynosi 3:1

Mięso powinno być przerośnięte, kupuj więc tańsze gatunki, zawierają one więcej tłuszczu i składników odżywczych.

Suplementy organiczne to zestaw witamin i minerałów, enzymy trawienne, olej.

Bardziej prostszej metody karmienia nie ma. A ile pies zyska zdrowia dzięki takiej diecie. Jeśli boisz się, napisz – przeprowadzę Cię przez te wszystkie zawiłości.

Bardzo polecam.

.

Dodaj komentarz