Pies w Sylwestra

Wiele psów wykazuje reakcje lękowe na odgłosy wystrzałów, fajerwerków i petard, które w Noc Sylwestrową są wszechobecne. Zwierzęta mają dużo bardziej wyostrzony słuch niż ludzie i mogą odczuwać wybuchy petard jako
fizyczny ból. Możesz pomóc swojemu psu w tym trudnym dla niego czasie. W Internecie znajdziesz wiele cudownych rad, niestety nie wszystkie działają na korzyść pupila jak również przekonania wielu opiekunów mogą
wręcz zaszkodzić zwierzakom fizycznie i psychicznie.

Jak możesz pomóc swojemu pupilowi?

– kilka dni wcześniej przygotuj legowisko wkładając do niego dodatkowe koce tak, aby pies mógł się w nich schować. Jeśli wychodzisz z domu włóż do niego ubranie z Twoim zapachem.

– zamknij w domu okna i zaciągnij zasłony, aby ograniczyć efekty wizualne towarzyszące fajerwerkom.

– włącz radio albo telewizor, aby zagłuszyć huki z zewnątrz, niech to nie będzie jednak program, w którym pokazywane są obchody Nowego Roku z fajerwerkami

– jeśli wychodzisz z domu, zostaw zapalone światło oraz kilka zabawek, piłki i kong wypełnione smakołykami. Możesz też schować w domu, w różnych miejscach, dostępnych dla psa kusząco pachnących smakołyków, wtedy jego uwaga zostanie skierowana na ich szukanie.

– kiedy wspólnie z psem spędzasz Sylwestra, baw się z nim jego ulubionymi zabawkami podczas
stresujących dla niego chwil, odwróć jego uwagę.

Jedną z takich cudownych, najbardziej niebezpiecznych metod, krążących w Internecie jest podanie psu leków uspakajających.

Wielu opiekunów psów sięga po te cudowne leki, które mają ich czworonoga uspokoić i zapewnić mu sylwester bez nerwów. Niestety tak do końca nie jesteśmy świadomi tego, jak takie leki działają na organizm zwierzęcia. Wiadomo, że leki sedacyjne powodują, że zwierzę nie jest w stanie się ruszać, ale jego świadomość pozostaje bez zmian. A więc męczy się jeszcze bardziej ponieważ jest wszystkiego świadomym, ale nie może uciec lub
schować się w sytuacji, w której instynkt mu takie zachowanie podpowiada. I to powoduje jeszcze większą traumę. Tak działa m.in. chętnie wypisywany przez weterynarzy Sedalin.

Zamiast jednak faszerować zwierzaki chemią, można zastosować dobry lek naturalny. Tego typu preparaty
trzeba podawać zwykle dłużej – stąd mój artykuł –  ale są one zdrowsze dla organizmu i pomagają psu opanować stres, nie osłabiając aparatu ruchu, dzięki czemu pies czuje się normalnie, a po prostu mniej się stresuje.

Takim preparatem będzie Etovet.

Etovet – Naturalny koncentrat ziołowy do stymulacji pracy układu nerwowego i mobilizacji energii w organizmie.  Ma wpływ na układ nerwowy, w stresie również na żołądek. Działa stymulująco jedynie na centra układu nerwowego, które są osłabione. Najczęściej są to kontrolno – tłumiące centra mózgowe, rdzeniowe i autonomicznego układu nerwowego. Dlatego zwiększa zdolność koncentracji zwierzęcia i powoduje uspokojenie go. Podczas zmęczenia ma działanie stymulujące, wzmacnia pracę słabnących ośrodków aktywujących. Stymuluje również tworzenie i uruchomienie zapasów energetycznych w organizmie. Zwiększa wytrzymałość i
wytrwałość zwierzęcia.

Działanie: Emocje – Psychika:

– Wzrost odporności na wpływy emocji, psychiki.
– Uspokojenie zwierząt hiperaktywnych i źle koncentrujących się.
Skład:
Ekstrakt ziołowy 82,6% (Sedum roseum, Artemisia pontica, Ginkgo biloba, Origanum vulgare, Aralia mandshurica, Foeniculum vulgare, Scutellaria baicalensis, Acorus calamus, Leuzea carthamoides, Schisandra chinensis, Cinnamomum zeylanicum), sorbitol – substancja zagęszczająca, celuloza – substancja zagęszczająca, woda, guma ksantanowa  – substancja zagęszczająca, ekstrakt z grejpfruta – substancja konserwująca, sorbinian potasu – substancja konserwująca, mieszanka olejków eterycznych 0,12 %, bioinformacje dla Etovet

Zalecanie dawkowanie:Podawać maksymalnie przez trzy tygodnie: Zwierzętom drobnym do 10 kg: 2 krople 2x dziennie;Zwierzętom powyżej 10 kg do 100 kg: 1 kroplę 2x dziennie na każde rozpoczęte 10 kg masy ciała; Zwierzętom powyżej 100 kg: 5 kropli (0,3 ml) na każdych 100 kg masy ciała 2x dziennie. Po trzech tygodniach stosowania następuje tydzień przerwy.

Objętość netto: 30 ml

Zalecenie weterynarza:„Etovet używam w zaburzeniach zachowania kotów i psów. W skurczach typu epileptycznego i niepokoju w połączeniu z Fytovetem. Podczas leczenia hipotyreozy (niedoczynności tarczycy) w połączeniu z klasycznymi lekami, Gynevetem i Fytovetem. Dobre wyniki osiągamy też przy użyciu Etovetu przy ciąży urojonej. Działanie widać też w leczeniu papug, u których bardzo często występuje syndrom wyskubywania piór.” – Lek. wet. L. Míkowa

 
Polecam Etovet już teraz. Należy podawać go przez dłuższy czas aby wysycił organizm i pozwolił przetrwać naszym pupilom trudny dla nich czas.
.

8 thoughts on “Pies w Sylwestra”

 1. Etovet zamawia się u mnie. Jego cena to 64,00 PLN.
  Co do aloesu – zależy w jakim celu się go stosuje.
  Na pewno nie będzie się nadawał dla psów z chora wątrobą czy nerkami. Nie podaje się go równiez ciężarnym i karmiącym suniom. Aloes maksymalnie podaje się do dwóch tygodni.

 2. Dzień dobry,
  Mój pies z powodu silnej fobii dźwiękowej od czerwca otrzymuje fluoksetyną i magnez. Niestety obawiam się, że połączenie preparatów ziołowych z fluoksetyną może być niebezpieczne, dlatego chciałam zapytać czy można podać bezpiecznie lek homeopatyczny i czy byłoby to pomocne? Lek o którym myślę to Calcarea phosphorica.

  1. A nie można było rozpocząć leczenia silnej fobii lekami homeopatycznymi, czy ziołowymi preparatami? Silne leki psychotropowe to ostateczność. Jaki cel będzie miało podawanie leku homeopatycznego, skoro pies dostaje już lek przeciwdepresyjny? Pozdrawiam.

  2. Dziękuję za odpowiedź. Samodzielnie podawałam psu leki ziołowe, ale moja "terapia" nie była skuteczna. Po rozmowach z kilkoma weterynarzami, większość nie miała nic do zaproponowania poza terapią behawioralną (niestety pies bał się coraz bardziej prawie wszystkich nagłych dźwięków, nawet tych niezbyt głośnych i odwrażliwianie na niektóre z nich w ogóle nie pomagało). Około 3 tygodnie przed podaniem fluoksetyny pies w ogóle nie chciał wychodzić z domu, a jeśli udało się go namówić, to przebiegał wokół bloku bez załatwiania potrzeb. Bał się nawet być sam we własnym ogródku. Na spacery codziennie jeździliśmy samochodem do lasu, gdzie nie bał się aż tak jak w mieście. Fluoksetyna bardzo pomogła w codziennych sytuacjach, natomiast nie za bardzo pomaga przy wybuchach, dlatego dalej szukam rozwiązania naszego problemu. Pies jest bardzo duży i w panice ciężko go utrzymać i doprowadzić do domu czy samochodu.

  3. Faktycznie jest problem. Proszę zatem wypróbować na 14 dni przed nowym rokiem podawać psu lek homeopatyczny Borax C5, lub w noc sylwestrową podać jednorazowo Phosphorus C200. Leki o wysokich potencjach są na receptę. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *