Pierwsza pomoc

W przypadku wszystkich chorób i urazów, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wagi problemu, skontaktuj się z dyżurnym weterynarzem.

Podane wskazówki są wyłącznie do wykorzystania w przypadku łagodnych problemów i  pomogą psu bezpiecznie i komfortowo dotrwać do czasu wizyty w lecznicy.
Bardziej poważne problemy zdrowotne mogą wymagać diagnozy dla prawidłowego leczenia.
Nazywam się Bogusława Czarnowska jestem autorką bloga Psie Diety. Zajmuję się naturalnym przywracaniem zdrowia zwierząt domowych.  Mam dla Ciebie kilka rad w postaci praktycznych zasad, które mogą pomóc Twojemu zwierzakowi … do czasu wizyty w lecznicy.
 
Po pierwsze, chciałabym podkreślić, że jeśli Twoje zwierzę wydaje się być bardzo chore, cierpi z powodu silnego bólu lub obficie krwawi – szukaj natychmiast pomocy.
Jeśli jest to po godzinach pracy lecznicy przygotuj się na znacznie bardziej kosztowną wizytę weterynaryjną.
 
Jeśli zauważone przez Ciebie objawy nie zagrażają życiu zwierzęcia, masz dwie opcje do rozważenia
  1. Jeśli nie jesteś pewien czy stan pupila zagraża jego życiu, możesz szukać lecznicy która ma dyżur i udać się z nim na wizytę. Może to być leczenie o wiele bardziej kosztowne aniżeli leczenie u Waszego weterynarza  następnego dnia.
  2. Jeśli jesteś pewnym, że stan pupila nie zagraża życiu Twojego psa, a leczenie może poczekać kilka godzin lub nawet do następnego dnia, możesz skorzystać z własnej domowej pierwszej pomocy.
 
UWAGA: Chociaż niektóre dostępne bez recepty leki mogą zapewnić Twojemu zwierzakowi  chwilową ulgę, trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie podawać mu paracetamolu lub ibuprofenu.
 
I choć psy mogą dostawać aspirynę nie należy podawać jej kotom.
Leki przeciwbólowe dla kotów najlepiej zakupić u weterynarza.
Oto kilka domowych środków pierwszej pomocy:
1. ślinotok, nudności lub wymioty
2. Biegunka
3. Pogryzienia przez owady
4. Wypadnięcia dysku kręgosłupa lub naderwanie mięśnia
5. Zranienia i ropnie

Zapraszamy do nowego sklepu - kliknij w menu - SKLEP! Zamknij