Naturalna opieka nad psem – cykl wykładów

Stało się! Stworzyliśmy styl życia, który jest tak toksyczny, że my sami i nasze zwierzęta staliśmy się toksyczni i to nas zabija. Nasze powietrze jest zatrute; woda zanieczyszczona; jedzenie pozbawione wartości odżywczych, za to nafaszerowane trującymi chemikaliami i hormonami; wirusy i bakterie rozprzestrzeniają się gwałtownie. To nie wszystko – nasze serca i umysły są często także zanieczyszczone.

Liczba zachorowań naszych pupili rośnie w zastraszającym tempie. Psy cierpią z powodu cukrzycy, astmy, alergii, nowotworów – nie wspominając o innych przypadłościach.

Tymczasem większości chorób dietozależnych można zapobiec. To zadziwiające, że większość opiekunów nie zdaje sobie spraw, że los ich zwierzaków lezy przede wszystkim w ich rękach. Myślę, że czas wziąć odpowiedzialność za zdrowie pupila w swoje ręce.

Czy wiesz, że nawracające stany zapalne uszu i zatykające się gruczoły okołoodbytowe u Twojego psa to nadmiar szkodliwych produktów przemiany materii zgromadzonych w wątrobie i nerkach. Poprzez nie organizm usiłuje wydalić nadmiar toksyn z organizmu, ponieważ z ich nadmiarem nie radzą sobie wątroba i nerki.

W cyklu wykładów, które są już dostępne na http://www.edu.elms.pl usłyszysz wiele podobnych informacji.

Pozwól, że zadam Ci pytanie – czy wiesz, gdzie leży trzustka i jaką rolę pełni w organizmie? Jeśli wiesz, brawo!

Jeśli nie, nie przejmuj się :). Prawie 90% ludzi nie wie nic na ten temat. Ale jeśli trzustka, czy jakikolwiek inny narząd zacznie źle funkcjonować i zagrażać życiu Twojego psa, to jestem pewna, że będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego o chorobie pupila.

Czy nie lepiej zatem zyskać tę wiedzę wcześniej i uchronić psa przed chorobą? Niestety zbyt wielu z nas składa całą odpowiedzialność w ręce i tak przepracowanych weterynarzy. A potem, kiedy i ci nie potrafią pomóc, bo choroba już tak daleko się posunęła, zaczyna się narzekanie i złorzeczenie na nich za to, że nic nie potrafią, że są niedouczeni, niekompetentni. Po co to? I czemu ma to służyć? Chyba tylko po to aby zagłuszyć głos własnego sumienia. Bo gdzieś tam, w głębi duszy wiemy, że można było inaczej…

Większość weterynarzy to ludzie sumienni i troskliwi, ale po sześciu latach studiów mogą pochwalić się obecnością na kilku zaledwie wykładach na temat roli diety i stylu życia w profilaktyce rozmaitych schorzeń. Większość szkoleń sponsorują jeszcze dodatkowo firmy farmaceutyczne – dlatego weterynarze ograniczają się zwykle  do przepisywania odpowiednich leków. Rzadko lub wcale próbują dociekać prawdziwej przyczyny choroby trapiącej naszego pupila.

Psie organizmy nigdy nie miały styczności z tak olbrzymią ilością toksyn, nigdy nie musiały trawić tylu chemikaliów i zaczynają chorować, dając sygnał, że maja po prostu już tego dosyć.

Większość problemów zdrowotnych u naszych podopiecznych spowodowaliśmy sami, więc teraz sami powinniśmy je umieć rozwiązać.

Nieliczni z opiekunów zrozumieli, że ich zwierzaki są tym, co jedzą – większość nadal ceni sobie wygodę i nie przywiązuje wagi do tego, co wkłada do miski swojego pupila. Ludzie wciąż nie potrafią zrozumieć, że wartościowy pokarm jest najlepszym lekarstwem. Mam na myśli tutaj produkty spożywcze ekologiczne. A jeśli nie ma możliwości podawania psu czystego nie skażonego toksynami pokarmu, należy pomyśleć o dobrych jakościowo produktach uzupełniających dietę jak również o oczyszczaniu organizmu zwierzęcia.

Pamiętaj, że przyczyną choroby jest nie ostatni posiłek, nie ostatnia szczepionka, nie ostatni lek, lecz wiele posiłków, leków i szczepionek.

Wielu psich dolegliwości konsultowanych z weterynarzem można uniknąć, zmieniając sposób swojego myślenia i zmiany trybu życia psa. Do nas, opiekunów, należy decyzja co wyląduje w misce naszego psa. Coraz więcej opiekunów zgadza się z opinią, że pies składa się z tego, co je. Fakt, pies składa się z tego, co zjada, co jego organizm wchłonie i czego nie zdoła wydalić. Jeśli nie otrzyma z pożywieniem odpowiedniej ilości składników odżywczych, pies będzie niedożywiony, a co gorsza nie wydali z organizmu toksyn, które powodują wiele chorób od cukrzycy do nowotworów.

Niemal każdy człowiek oczekuje cudownego leku, który rozwiąże wszystkie problemy zdrowotne. Większość z nadzieją słucha i czyta wiele błędnych informacji, pojawiających się w Internecie, telewizji i prasie.  A rozwiązanie na zdrowie jest obok, wystarczy sięgnąć tylko ręką.

Cykl wykładów, na które zapraszam pokaże mnóstwo prostych metod terapii, pokazujących jak w dbać o zdrowie pupila.

Współczesne choroby wymagają współczesnych metod terapii, w wielu przypadkach czerpiących z sił natury.

Poznasz tajemnice sprawdzonych i wypróbowanych kuracji.

Ciało potrafi leczyć się samo – pod warunkiem, że otrzyma odpowiednie narzędzia.

Mam nadzieję, że Wasza praca wyjdzie na zdrowie Waszym podopiecznym

Zapraszam – kliknij w link i ciesz się wiedzą 🙂 www.edu.elms.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *