Hodowcy i naturalne preparaty EnergyVet – zalecenia

Jeśli planujesz nowy miot, powinieneś już zawczasu pomyśleć i o matce piesków i o nich samych. Aby przyszły miot był zdrowy jeszcze przed pokryciem sunia powinna być odpowiednio żywiona, a jej dieta wzbogacona naturalnymi preparatami dostarczającymi do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Preparaty, które należy podawać psom przed kryciem – efekt, zdrowy, silny miot, poród przebiegający bez powikłań

  • samiec – Kingvet, Fytovet, Omegavet. Kingvet wpływa na płodność samców (stymulacja libido, tworzenie i dojrzewanie plemników, zdolność zapłodnienia)
  • sunia – Gynevet, Fytovet, Omegavet. Przez  2, 3 tygodnie podajemy suni Gynevet w celu przygotowania jej do zapłodnienie. Preparat wzmacnia ściany macicy co ułatwia  osadzanie zygotów i donoszenia płodu. Podawania Gynevet zaprzestaje się na 4 tygodnie przed kryciem. Fytovet to zestaw minerałów, które odżywiają wszystkie komórki organizmu suki i rozwijającego się płodu. Omegavet to niezbędne nienasycone kwasy Omega 3.

W  czasie trwania ciąży:

  • aby uzyskać zdrowe, silne i odporne szczenięta
  • aby zapewnić odpowiednią odpowiedź immunologiczną suce, aby zapobiec wchłanianiu płodu i poronieniu warto podawać Skelevet, Fytovet, Omegavet.

Po oszczenieniu się nerwowym suczkom należy podawać Etovet

W czasie laktacji:
• Aby zwiększyć produkcję mleka  podaje się GYNEVET, ale również wapń, magnez, pierwiastki śladowe i suplementy witaminowe, które są bardzo dobre dla szczeniąt. Proponowane preparay to SKELEVET, FYTOVET, PROBIOVET.

Czasem zdarza się, że sunia nie chce opiekować się szczeniętami lub szczenięta padną. Wówczas podaje się:
• Przeciwbólowo przy stanach zapalnych gruczołu mlekowego i produkcji mleka AUDIVET, VIROVET (oba preparaty są zalecane  także w przypadku ciąży rzekomej)

Zalecane dla szczeniąt
• W czasie karmienia piersią, jeśli suczka ma wystarczająco dużo mleka, pieski wszystkie niezbędne składniki aktywne otrzymują z mlekiem matki (łącznie ze składnikami odżywczymi, które sunia pozyskuje przyjmując preparaty  ). Jednak warto w ciągu ostatnich dwóch tygodni karmienia piersią podawać szczeniętom : SKELEVET, FYTOVET, PROBIOVET, OMEGAVET
Preparaty te dostarczając niezbędnych składników wzmacniają organizm piesków i utrzymują je w zdrowiu.

Pojawianie się pierwszych zębów

• W odpowiednim tworzeniu zębiny i szkliwa pomaga SKELEVET, FYTOVET i PROBIOVET. Preparaty zapobiegają genetycznym przyczynom niedoborów zębów i wzmacniają stawy.

Nie musisz oczywiście kupować od razu wszystkich preparatów. To propozycja i w zależności od potrzeby i zaobserwowanych zmian można skorzystać z poleconych produktów.

Z wdzięcznością…

One thought on “Hodowcy i naturalne preparaty EnergyVet – zalecenia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *