Formy minerałów a ich wchłanialność – zdrowie psa

Minerały nieorganiczne

Nie są w zasadzie niczym innym niż rozkruszona skała. Ich przyswajalność u zwierząt jest bardzo mała – 5 – 10%, a w miarę przybywania lat jeszcze bardziej się zmniejsza. Np. jedna 1000 mg tabletka  składa się z 250 mg wapnia i 750 mg laktozy. Oznacza to, że przy 5% przyswajalności dostarczysz do organizmu psa zaledwie 12,5 mg wapnia. To niewiele jak na jego potrzeby.  Aby zaspokoić zapotrzebowanie psiego organizmu na wapń musiałbyś podać psu dużo takich tabletek.

Z drugiej strony nadmiar podaży minerałów nieorganicznych może poprzez osadzanie się w tkankach powodować poważne zaburzenia zdrowia np. kamice, zwapnienia stawów, nowotwory.

Minerały chelatowane

Minerały przetworzone na postać chelatową mają przyswajalność o około 20 – 40% większą. Mowa o minerałach nieorganicznych, z którymi wiąże się aminokwas, enzym lub proteina, będące substancjami własnymi organizmu, a to poprawia ich wchłanianie.

Zamysłem chelatowania jest jednak wyłącznie próba okłamania komórek, by przyjęły minerały do środka.

Taka metoda powstała w latach sześćdziesiątych ze względu na konkurencyjne minerały, którymi farmerzy karmili swój dobytek. Minerały te oznaczały w rolnictwie znaczna poprawę wchłaniania, a dzięki temu także poprawę stanu zdrowia zwierząt, a w następstwie tańszą hodowlę.

Minerały koloidalne

Najdoskonalsza postać minerałów, przyswajana w prawie 100%, zerowa toksyczność.

Minerały w stanie koloidalnym są tak małe, że swobodnie przechodzą przez komórki organizmu Twojego psa i są wchłaniane niemalże w 100%. W takiej postaci są absolutnie nietoksyczne i nie zagrażają psom ich przedawkowaniem, natomiast spożycie przez psa roztworu minerału nieorganicznego może spowodować jego zatrucie.

Co to jest postać koloidalna?

Mikroorganizmy w glebie zamieniają części nieorganiczne pierwiastków na postaci wykorzystywane przez rośliny. Rośliny pobierają takie minerały przez swój system korzeni i w procesie fotosyntezy zamieniają je do postaci organicznej koloidalnej. Rośliny potrafią to też dzięki fotosyntezie.

Minerał koloidalny uzyskany przez roślinę jest utworzony przez mikrocząsteczki o średnicy 0,0001 mikrona. Osiągają więc wielkość 1/600 czerwonego ciałka krwi. Dzięki temu są idealną formą dla wszystkich organizmów żywych i nie mają skutków ubocznych. Ciało dosłownie je potrzebuje, dlatego są maksymalnie przyswajalne. Nie grozi toksyczne przedawkowanie jak w przypadku formy nieorganicznej, która jest bardzo toksyczna. Na przykład wszystkie metale ciężkie mocno obciążają funkcje nerek. Minerały organiczne w formie koloidalnej są tak małe, że swobodnie przenikają przez ściany komórek psiego ciała. Minerały koloidalne to pojedyncze molekuły określonej substancji rozproszone w wodzie. Nie chodzi więc o tabletki, ale o płyn. Rozproszone cząstki mają ujemny ładunek elektryczny, natomiast ściana jelita ma ładunek dodatni, efektem tego jest 98% przyswajalność minerałów. Minerały organiczne pomagają utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową – lekko zasadowe środowisko organizmu.

Jaki wpływ na organizm mają minerały organiczne?

 Właściwości bakteriobójcze

Przede wszystkim w tym życiowym koktajlu  Twój pies otrzymuje prawie cały okresowy układ pierwiastków. Duże znaczenie mają jego właściwości bakteriobójcze. Doświadczenia dowiodły, że określone rodzaje bakterii, które dostaną się do tej mieszanki, bardzo szybko giną i po kilku godzinach już nie można ich w mineralnym koncentracie żywych odnaleźć.

Równowaga bioelektryczna

Minerały organiczne pomagają ciału psa utrzymać perfekcyjną równowagę bioelekryczną, która jest fundamentem jego dobrego zdrowia i długiego życia. Fytovet jest silnym bodźcem utrzymania energii życiowej nerek i pęcherza moczowego. Energia nerek pochodzi od rodziców i Ty jako opiekun musisz ją oszczędzać. Jeśli się skończy, skończy się też życie Twojego pupila. Dlatego też powinieneś szczególnie dbać o nerki swojego psa. Odciążysz je, gdy zaczniesz żywić go naturalnym pokarmem. Jaki sens ma dostarczanie minerałów do organizmu przy złym odżywianiu? Odpowiedzi udziel sobie sam.

Zadaniem nerek w organizmie jest gospodarka wodna i mineralna. Ich funkcje mają związek z tworzeniem krwi, od ich pracy zależy też funkcjonowanie układu limfatycznego i immunologicznego. Z właściwym działaniem nerek jest związana efektywna detoksykacja organizmu i odżywianie rdzenia mózgowego. Minerały organiczne są łatwo wykorzystywane przez psi organizm. Zwiększają przyswajalność witamin i innych substancji potrzebnych do życia zwierzecia. Właśnie ich wysoka bioaktywność sprawia, że w preparacie mogą być koloidalne formy minerałów zawarte w małych ilościach.

Inne działanie

Enzymy są wytwarzane w ciele tylko w obecności minerałów koloidalnych. Bioaktywna forma minerału jest albo podstawowym składnikiem każdego enzymu, albo z nim współpracuje. Na przykład koloidalny magnez jest znany jako podstawowy składnik szeregu enzymów, które kontrolują (kierują) wiele różnych funkcji organizmu. Minerały organiczne pomagają regulować funkcje hormonalne systemu wydzielania wewnętrznego ciała. Odgrywają też ważną rolą podczas syntezy DNA.

Interesującą i ważną właściwością minerałów organicznych zawartych w Fytovet są ich zdolności do wypierania. Minerały koloidalne potrafią bardzo dobrze zająć pozycję nieorganicznej formy minerałów, np. żelazo koloidalne wyprze żelazo nieorganiczne, glin koloidalny wypchnie jego formą nieorganiczną, tak możemy kontynuować dalej. W ten właśnie sposób przejawiają się u minerałów koloidalnych ich właściwości detoksykacyjne. Wszystkie pierwiastki w postaci koloidalnej wykorzysta organizm do usunięcia tychże pierwiastków w formie nieorganicznej, a zarazem toksycznej. Jesteś więc u źródeł tego, jak łatwo i szybko dopełnić organizm energią życiową swojego pupila.

Biominerały spowalniają starzenie się, całościowo odżywiają organizm, eliminują ryzyko wystąpienia chorób stawów i mineralnego niedożywienia tkanek.

Dawkowanie, zasada harmonizacji organizmu i rewersja

Wzmacniające preparaty bioinformacyjne Energyvet działają na organizmy żywe na kilku poziomach jednocześnie. Dzięki szerokiemu zakresowi zawartych substancji roślinnych i bioinformacji preparaty harmonizują meridiany, a za pomocą biorezonansu likwidują energetyczne przyczyny nierównowagi w polu informacyjnym zwierzęcia. W pełni go oczyszczają, zaopatrują w fitominerały, biosubstancje i wspomagają szybką regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Organizm psa dzięki informacjom zawartym w preparatach potrafi szybko ożywić swoje zdolności samoregeneracyjne, a następnie doprowadzić go do równowagi.

Wszystko dzieje się w wyniku wywołania procesu większej lub mniejszej rewersji organizmu, kiedy może dojść do przejściowego pogorszenia stanu. Jeśli ta reakcja nie jest zbyt silna, jest tylko pozytywną stroną rozpoczętego procesu samoregeneracji. W przypadku nieproporcjonalnej reakcji organizmu powinieneś zmniejszyć dawkowanie preparatów. Ewentualnie można czasowo przerwać podawanie, dopóki objawy rewersji nie znikną. Szczególnie, jeżeli psa trapią choroby przewlekłe, podawaj mu na początku dla wzmocnienia organizmu tylko małe dawki preparatu bioinformacyjnego. Jeżeli będziesz miała jakieś problemy, z którymi nie możesz sobie poradzić, napisz, a ja z przyjemnością Ci pomogę 🙂.

W niektórych przypadkach wystarczy do regeneracji 1 opakowanie Fytovet, tj. mesięczna dawka łącznie z tygodniową przerwą, czasami więcej.

Dostarcz ciału Twojego psa świeżości i witalności oraz spowolnij jego starzenie się!

Na podstawie – Vitae/Energy.

Preparat dostępny w Psie Diety w cenie 92,00 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *